Stezka korunami stromů v Krkonoších. Uchvacující pohled z výšin…

V krásném horském prostředí nejvyššího pohoří České republiky, Krkonoš, se nachází jedna z největších turistických atrakcí, která láká návštěvníky z celého světa – Stezka korunami stromů Krkonoše, známá také jako „Tree Top Trail“ nebo „Stezka v oblacích“. V dubnu, když jsme byli s Emmičkou na ozdravném pobytu, jsme ji s rodinkou navštívili a rozhodně jsme nelitovali.

Stezka se nachází na jižním okraji Janských Lázní a jen 100 metrů od od hranice Krkonošského národního parku.

Protože počasí tenkrát nebylo úplně ideální, byli jsme na celé Stezce úplně sami. O to víc jsme si mohli užít všechno, co tahle Stezka v oblacích nabízí 🙂

Stezka byla otevřena v roce 2017 a umožňuje návštěvníkům procházku mezi korunami stromů až 45 metrů nad zemí. Takže nahoře je opravdu nádherný výhled do všech stran na okolní krajinu. Jen se připravte na to, že tam může foukat, i když se dole nehne ani větvička.

A jestli budete unavení výšlapem nahoru, můžete zkusit adrenalinový zážitek a sjet si místní, 50 metrů dlouhý, tobogán. Na to já jsem neměla odvahu, ale věřím, že ti, co milují adrenalin, tohle jistě ocení :).

Stezka není jen o krásných výhledech. Je zde totiž spoustu interaktivních prvků a naučných tabulí, které poskytují zajímavé informace o místní fauně, flóře a geologii Krkonoš. Zajímavostí je také to, že vás stezka zavede i „pod zem“, kde můžete zkoumat, co všechno se v půdě děje nebo vidět na vlastní oči spletitý kořenový systém krkonošského lesa. Cesta do oblak je tak zároveň cestou do nitra tohoto horského ráje.

Cestou nahoru, i cestou dolů jsou místa, která mají za úkol vyzkoušet vaši odvahu. Třeba tady, kam doporučuji vlézt těm, co nemají strach, že pod nohami nemají pevnou zem.

Na konec stezky doporučuji zastávku v místním občerstvení, ze kterého budete mít krásný výhled na velké hřiště, kde strávíte určitě spoustu dalšího času a ještě víc unavíte svoje děti. Klidný večer je pak zaručený (teda u nás to jistota není, my máme neúnavný dětí :). Co se pak týká časové náročnosti… S návštěvou dětského hřiště se z toho může stát klidně i celodenní výlet.

A zajímá vás jestli se tam dostanete s kočárkem? Určitě. Stezka je celu bezbariérová, takže kočárek není problém.

Cenu vstupného a otevírací dobu si zkontrolujte před návštěvou na oficiálních stránkách Stezky.

My jsme si náš výlet užili maximálně, takže to bude určitě skvělý zážitek i pro vás a doporučuji při cestě do Krkonoš Stezku korunami stromů nevynechat.

Článek vznikl ve spolupráci se Stezka korunami stromů Krkonoše.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..