Jaká místa navštívit s dětmi ve Vídni? 11 tipů pro slunečné i deštivé dny

Chystáte se s dětmi do Vídně a nevíte, co všechno navštívit? Vídeň je městem, které je pro výlet s dětmi jako stvořené. I my si náš květnový výlet užili na maximum a zdaleka nestihli za 4 dny všechno, co se dá v rakouském hlavním městě vidět.

Tipy jsou rozdělené podle počasí 🙂

Co můžete vidět s dětmi ve Vídni, když je hezké počasí?

1. Schönbrunn – ZOO, labyrint, dětské muzeum

Je jednoduché strávit v areálu Schönbrunnu celý den. Aktivit a věcí, které je tu možné vidět a které rozhodně zabaví děti všech věkových kategorií, je tu opravdu hodně. Jenom projít celý areál Vám zabere nějakou tu hodinku. 

V areálu pak můžete navštívit 

 • nejstarší zoo na světě, kterou ZOO Schönbrunn je. Vídeňská zoo se sice neřadí mezi největší (malá rozhodně ale není), ale o to hezčí je. Ne náhodou tak vyhrála pětkrát po sobě cenu nejkrásnější zoo na světě. Mezi nejpopulárnější obyvatele zoo se řadí pandy velké, které jsou i symbolem zahrady. Vstupné je 20EUR za dospělého. Děti do 6ti let jsou zdarma. Oficiální stránky ZOO
 • labyrint – rodinné vstupné (2 dospělý + až 3 děti) 15EUR
 • Botanická zahrada, včetně palmové zahrady – vstup 6EUR za dospělého, 4.50EUR pro děti do 18 let
 • Dětské muzeum – rodinné vstupné (2 dospělý + až 3 děti) 26EUR
 • Nebo se projet panoramatickým vláčkem – jízda po celém areálu Schönbrunnu trvá cca 50 minut, cena jízdného je 8EUR z dospělého a 4EUR pro děti do 14 let. Pokud budete mít vstupenku do zoo s ručním razítkem můžete absolvovat libovolný počet přerušených jízd.

Doporučuji se podívat na oficiální stránky Schönbrunnského paláce zde, kde najdete všechny možnosti a zvýhodněné vstupné.

2. Belvedere

Nádherný barokní zámecký komplex, kde se dospěláci můžou rozplývat nad nádhernou zahradou a architekturou a děti se proběhnou. Časově to může být výlet na celý den.

Více o komplexu se dozvíte na oficiálních stránkách zde.

3.  Zábavní park Prater

Venkovní zábavní park Prater s více jak 250 atrakcemi je další z vídeňských ikon, který minimálně jednou za život určitě musíte navštívit. Co uričtě upoutá vaši pozornost je 117 m vysoký nejvyšší řetízkový kolotoč na světě, ze kterého budete mít opravdu pořádný výhled na celou Vídeň. Vstupné do parku se sice neplatí, ale za to budete platit za každou atrakci zvlášť. Ceny se pohybují o něco dráž než na české pouti. Součástí parku je také Muzeum voskových figurín Madame Tussaud. Kousek od Prátru můžete vyzkoušet jediný simulátor Airbusu v Rakousku.

4. Výlet na Dunajský ostrov

Místo, kam my se teprve jednou chystáme, ale na základě spousty doporučení ho musím zmínit. Jedná se o 22 km dlouhý, uměle vybudovaný ostrov na Dunaji. S pevninou je spojen několika mosty s pěšími a cyklistickými stezkami. Zastavuje zde i metro – zastávka “Donauinsel” 

A co tady můžete dělat? Půjčit si kola, vzít si kolečkové brusle a celý ho projet (cesty jsou asfaltové), udělat si piknik, něco dobrého ogrilovat (jsou zde veřejné grily) v létě je tu možnost koupání a spousty dalšího vodního vyžití. Nebo tady můžete jen tak s rodinkou lenošit a odpočinout si od ruchu vídeňského velkoměsta.

5. Procházka po vídeňském historickém centru

Projděte se s dětmi ke katedrále sv. Štěpána, potom na dortík do Demel Cafe, okolo vídeňského hradního komplexu Hofburg, kde si můžete dát piknik v parku, až k vídeňské radnici. V ulici za radnicí pak zajděte na vyhlášený vídeňský “schnitzel” (řízek) do výborné restaurace Centimeter s příjemnými cenami.

6. Tiergarten Lainzer

Kousek za komplexem Schönbrunn najdete opravdovou oázu klidu. Velmi zajímavý biopark, který je ideální pro celodenní pěší turistiku. Najdete tam ohradu s divokou zvěří, dětská hřiště, Hermesvilla, Rohrhaus restauraci a další. My jsme tady strávili krásný odpočinkový den.

Doporučuji vstup z Lainzer Tor. Vstup je zdarma.

Co dělat s dětmi ve Vídni, když prší? Ani tak se nemusíte nudit!

7. Dětské muzeum ZOOM

Celé tohle muzeum je o objevování nových věcí. Je rozděleno do čtyř kategorií podle věku dětí. ZOOM Ocean se hodí dokonce i pro děti od 8 měsíců.

Pozor! je nutná rezervace předem. To jsme zjistili pozdě, takže návštěvu tohohle místa si necháváme na příště. Odkaz na oficiální stránky muzea najdete tady.

Vstupné: liší se podle toho, do které části chcete jít (každá se platí zvlášť). Pohybuje se od 3 do 6 EUR za dítě (jeden dospělí k dítěti je zadarmo). Rodinné vstupné 15 EUR (2 dospělí + 3 děti)

8. Time Travel Vienna

Vzrušující výprava za vídeňskou historií na ploše 1300 m2 v historických sklepeních mezi ulicí Graben a náměstím Michaelerplatz.  S celou rodinu můžete za jedinou hodinu poznat Vídeň s celou rodinou. Největší lákadla tohoto místa jsou 5D kino, Habsburkové na scéně, morová jáma, vídeňský valčík, původní protiletecký kryt a projížďka kočárem. Prohlídky začínají každyých 15 – 20 minut.

Děti do 5 let zdarma. Ceny vstupu zkontrolujte tady.

Čas prohlídky je nutný rezervovat a dorazit byste měli alespoň 15 minut před začárkem prohlídky. Doporučuji koupit vstupenky přes internet. Vyhnete se tak frontám a ještě budete mít 15% slevu.

9. Dům moře (Haus des Meeres)

Dům moře je obrovské „akvárium“, kde se bude líbit jak velkým, tak malým. Nachází se v Hitlerově protiletadové věži. Uvnitř budovy se na deseti patrech (do každého patra se dostanete i výtahem) nachází tropický pavilon nebo krokodýlí park, krápníkové jeskyně, terária. Na střešní terase pak můžete obdivovat panoramatický výhled na Vídeň. Tenhle výlet doporučuji nechat na den, kdy není státní svátek/víkend. My tam byli o státním svátku a bylo to dost přeplněné a ne úplně idylické. Prohlídka vám zabere minimálně dvě hodiny, ale klidně i víc.  

Možná přes hodinu jsme čekali u vstupu, jak velká byla fronta. Proto stejně jako u předchozí atrakce, doporučuji koupit vstupenky přes internet. Dostanete se tak rychle dovnitř. Vstupenky koupíte tady.

10. Termální měststké lázně Therme Wien

Největší městské lázně Evropy jsou další možností, kam vyrazit s dětmi (i bez dětí). Děti se tady ale nudit nebudou. Mohou využít čtyři různé skluzavky, kanál s divokou vodou, tři skokanské věže, park pro vodní hry, loutkové divadlo a karaoke scénu. Nabídku uvnitř lázní doplňují animační programy pro děti a hlídání dětí. A ještě víc. Všechny atrakce pro děti, stejně jako vstupné najdete na oficiálních stránkách lázní tady.

11. Dům hudby (Haus der Musik)

Dům hudby, alias muzeum zvuků nadchne všechny. Muzeum se rozkládá na pěti podlažích. Vyzkoušet si můžete hru na obrovské nástroje, poslechnout si, jaké zvuky slyší plod uvnitř dělohy, a mnoho dalšího. Děti budou na návštěvu tohohle místa jistě ještě dlouho vzpomínat.

Rodinné vstupné za 29EUR. Děti do 3 let jsou zdarma. Všechny podrobnosti a ceny vstupného naleznete zde.

Pokud plánujete navštívit hodně atrakcí, které se platí, doporučuji koupit si online Vienna Pass tady, kdy máte více jak 60 atrakcí a muzeí v ceně Vienna Passu. v Možnosti jsou buď jednodenní, dvoudenní, třídenní nebo šestidenní. Dítě do 6ti let je k dospělému zdarma.

Ubytování můžete vybírat z nepřeberného množství hotelů třeba přes Booking.

Máte další tipy, kam s dětmi ve Vídni? Podělte se s ostatními v komentáři 🙂

9 odpovědí na “Jaká místa navštívit s dětmi ve Vídni? 11 tipů pro slunečné i deštivé dny”

 1. Skvělý,děkuji za tipy
  Vídeň jsem kdysi dávno navštívila jako bezdětná, teď bych ji ráda představila svým dětem… Nemáte tip i na ubytování na víkend?

 2. Byli jsme v muzeu ZOOM a bohužel musím konstatovat, že to za to nestálo. 🙁 Navštívili jsme expozici o budoucnosti, interaktivní tam byl jediný prvek, jinak obrazovky, které se aktivovaly čipem a výsledkem byl tisk jakési jízdenky (čip vám na nakžou aktivitu musela nabít obsluha), dále malování fixami přání do budoucnosti, vyrábění rostlin ze starých džín a malování barvivem z mořské řasy.
  Na webu napsáno, ať tam rozhodně jste nejpozději 15 minut před začátkem, přijeli jsme raději 30 minut předem a stáli jsme venku, odemkli až cca 13 minut před začátkem. Navíc výstava je s německy mluvícími průvodci.
  Děti si to užily, ale ve srovnání s Technickým muzeem, kde jsme byli den před tím, to nebylo nic výjimečného. Možná ta sekce pro menší děti je lepší, to nemůžu posoudit. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..