Jánské Lázně – ozdravný pobyt s molekulární vodíkovou terapií pro děti

Koncem dubna jsme navštívili s Emmičkou Jánské Lázně, kde Emmička podstoupila několikadenní terapii s molekulárním vodíkem, o které jsem vám už psala v příspěvku na mém instagramu tady.

Co to vlastně molekulární vodíková terapie je a jak konkrétně v Jánských Lázních vypadá?

Molekulární vodík má protizánětlivé a regenerační účinky, likviduje následky virových procesů a je nejsilnějším antioxidantem. 

Pobyt s molekulární vodíkovou terapií je vhodný zejména při dechových obtížích spojených s respiračními onemocněními, kterých si Emmička za letošní zimu užila požehnaně, takže to byla terapie, která pro ni byla jak dělaná.

Terapie v Jánských Lázních pro děti pak vypadá denně následovně (s přihlédnutím na individuální plán, který vám bude na začátku upraven):

  • 1x celková perličková koupel obohacená o molekulární vodík
  • 1x havajská masáž Lomi Lomi částečná s molekulárním vodíkem
  • 1x klasická masáž částečná s molekulárním vodíkem
  • 2x rašelinový zábal s molekulárním vodíkem
  • 1x parafinový zábal s molekulárním vodíkem
  • 5x kyslíková terapie s molekulárním vodíkem
  • 5x pitná kúra molekulární vody

Většinou sem jezdí na ozdravné pobyty děti, kterým byly lázně doporučeny doktorem, potom platí náklady pojišťovna (je potřeba zjistit konkrétní podmínky a informace ve své pojišťovně). V případě, že se pro lázně rozhodnete vy sami, bez doporučení doktora, platí ceník, na stránkách zde.

Ubytovaní je možné s dětmi v dětské léčebně Vesna, kde jednotlivé procedury probíhají. My jsme byli z důvodu obsazenosti Vesny ubytovaní v hotelu Terra, který je od léčebny vzdálen asi 10 minut chůze.

V první řadě bych chtěla zdůraznit to, že příjem do lázní – takový to nezbytný papírování – probíhá fakt rychle a nezabere vám víc jak 5 minut. Pak následuje vstupní prohlídka, kde si dítě prohlédnou a dle dané diagnózy je pak sestaven individuální léčebný plán.

Příjem u pana primáře

Emmička měla v rámci tohohle programu dvakrát denně inhalaci a jednou denně perličkovou koupel a masáž. Můžete hádat, co z toho se jí líbilo nejvíc (ale poradím – je po mamince). 🙂

Jak vypadá dětská léčebna Vesna?

Dětská léčebna Vesna je moderní zdravotnické zařízení specializující se na komplexní péči o děti s různými zdravotními potížemi. Poskytuje rehabilitační programy a terapie pro děti s pohybovými obtížemi, neurologickými poruchami, respiračními problémy a dalšími diagnózami. Je vybavena moderními diagnostickými a terapeutickými zařízeními, které umožňují individuální přístup k léčbě každého pacienta.

Kromě terapeutických procedur dětem poskytuje Vesna i komplexní péči o jejich vzdělání i psychickou pohodu. V rámci léčebného pobytu mají děti možnost účastnit se různých vzdělávacích, sociálních a rekreačních aktivit. V léčebně je škola, školka, kino, bazén, občerstvení a samozřejmostí je i internet v celém areálu. V rámci tohoto pobytu máte také denně volný vstup na 2 hodiny do Aquacentra, které je v centru města (pozn. hotel Terra je chodbami s aquacentrem propojený).

Co se týká bazénu, tak je to bazén, který má pohyblivé dno, a tak se snadno přizpůsobí individuální potřebám dětí různých výšek nebo handicapů.

Dětská léčebna Vesna disponuje moderně vybavenými pokoji, které jsou přizpůsobeny potřebám dětí i jejich rodičů.

Léčebna Vesna spolupracuje s týmem odborníků, včetně lékařů, fyzioterapeutů, logopedů a psychologů, kteří společně vypracovávají individuální léčebné plány pro každého pacienta. Tyto plány zahrnují terapeutické cvičení, masáže, hydroterapii, elektroléčbu a další terapie, které pomáhají dětem dosáhnout nejlepších výsledků při léčbě jejich konkrétních potíží.

Já i Emmička jsme byly nadšené nejen z těch procedur, ale i z personálu, který v lázních pracuje. Nesetkaly jsme se s nikým, kdo by byl protivný nebo měl špatnou náladu. Všichni se usmívali a byli nám nápomocní se vším, co jsme potřebovali. Bylo vidět, jak všechny tahle práce, u které pomáhají více či méně nemocným dětem, naplňuje. A je mi jasné, že to kolikrát musí být náročné nejen fyzicky, ale i psychicky

Dětská léčebna Vesna je známá svou otevřeností a rodinnou atmosférou. Rodiče mají možnost být přítomni a aktivně se účastnit léčebného procesu svých dětí. Léčebna poskytuje také psychologickou podporu rodinám, protože je důležité, aby se všichni cítili podporováni a informovaní během celého léčebného pobytu.

Vesna také usiluje o vytvoření příznivého prostředí pro vzdělávání a rozvoj dětí. Spolupracuje s pedagogy a zajišťuje vzdělávací programy a individuální výuku pro děti během jejich pobytu. Tím zajišťuje, že děti neztratí kontakt se školním prostředím a mohou pokračovat ve svém vzdělávání bez ohledu na svá zdravotní omezení.

Celkově lze říci, že Dětská léčebna Vesna v Jánských lázních je místem, které pomáhá dětem překonávat zdravotní obtíže a nabízí jim naději na lepší a plnohodnotný život.

Navíc k tomu všemu jsou Jánské lázně a jejich okolí skvělou lokalitou pro výlety do přírody. Takže když nebudou mít děti procedury, můžete vyrazit třeba někam na menší výlet. Inspirovat se můžete třeba tímhle příspěvkem.

Po našem, i když krátkém, ale o to intenzivnějším pobytu, můžu jednoznačně říct, že právě dětská léčebna Vesna je opravdu důležitým místem, které poskytuje zdravotní a rehabilitační péči dětem s různými diagnózami. Její komplexní léčebné programy, moderní vybavení a věčně usměvavý a empatický personál pomáhají dětem překonávat své zdravotní obtíže a vytvářejí prostředí, kde se mohou cítit bezpečně, s nadějí na lepší a plnohodnotný život.

Více informací o všech možnostech léčby v těchto lázních se dozvíte na oficiálním účtu Jánských Lázní.

Máte zkušenosti s dětskými lázněmi? Jaké? Napište mi tady do komentářů.

Je něco, co vás ohledně pobytu zajímá a nebylo v článku zmíněno? Ptejte se. Pokud to budu vědět, ráda vaše otázky zodpovím.

Jedna odpověď na “Jánské Lázně – ozdravný pobyt s molekulární vodíkovou terapií pro děti”

  1. Dobry den, mohla by som sa opytat, preco ste zvolili prave Janske lazne? Ja rozmyslam nad Luhacovicami, ako samoplatca. Asi tam neposkytuju konkretne tuto terapiu ale su zamerany tiez na dychacie cesty u deti. A s odstupom casu, mate pocit ze to pomohlo? My ideme z choroby do choroby a zda sa mi ze teraz jar/leto este horsie ako v zime :/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..