Jánské Lázně – ozdravný pobyt s molekulární vodíkovou terapií pro děti

Koncem dubna jsme navštívili s Emmičkou Jánské Lázně, kde Emmička podstoupila několikadenní terapii s molekulárním vodíkem, o které jsem vám už psala v příspěvku na mém instagramu tady.

Co to vlastně molekulární vodíková terapie je a jak konkrétně v Jánských Lázních vypadá?

Molekulární vodík má protizánětlivé a regenerační účinky, likviduje následky virových procesů a je nejsilnějším antioxidantem. 

Pobyt s molekulární vodíkovou terapií je vhodný zejména při dechových obtížích spojených s respiračními onemocněními, kterých si Emmička za letošní zimu užila požehnaně, takže to byla terapie, která pro ni byla jak dělaná.

Terapie v Jánských Lázních pro děti pak vypadá denně následovně (s přihlédnutím na individuální plán, který vám bude na začátku upraven):

  • 1x celková perličková koupel obohacená o molekulární vodík
  • 1x havajská masáž Lomi Lomi částečná s molekulárním vodíkem
  • 1x klasická masáž částečná s molekulárním vodíkem
  • 2x rašelinový zábal s molekulárním vodíkem
  • 1x parafinový zábal s molekulárním vodíkem
  • 5x kyslíková terapie s molekulárním vodíkem
  • 5x pitná kúra molekulární vody

Většinou sem jezdí na ozdravné pobyty děti, kterým byly lázně doporučeny doktorem, potom platí náklady pojišťovna (je potřeba zjistit konkrétní podmínky a informace ve své pojišťovně). V případě, že se pro lázně rozhodnete vy sami, bez doporučení doktora, platí ceník, na stránkách zde.

Ubytovaní je možné s dětmi v dětské léčebně Vesna, kde jednotlivé procedury probíhají. My jsme byli z důvodu obsazenosti Vesny ubytovaní v hotelu Terra, který je od léčebny vzdálen asi 10 minut chůze.

V první řadě bych chtěla zdůraznit to, že příjem do lázní – takový to nezbytný papírování – probíhá fakt rychle a nezabere vám víc jak 5 minut. Pak následuje vstupní prohlídka, kde si dítě prohlédnou a dle dané diagnózy je pak sestaven individuální léčebný plán.

Příjem u pana primáře

Emmička měla v rámci tohohle programu dvakrát denně inhalaci a jednou denně perličkovou koupel a masáž. Můžete hádat, co z toho se jí líbilo nejvíc (ale poradím – je po mamince). 🙂

Jak vypadá dětská léčebna Vesna?

Dětská léčebna Vesna je moderní zdravotnické zařízení specializující se na komplexní péči o děti s různými zdravotními potížemi. Poskytuje rehabilitační programy a terapie pro děti s pohybovými obtížemi, neurologickými poruchami, respiračními problémy a dalšími diagnózami. Je vybavena moderními diagnostickými a terapeutickými zařízeními, které umožňují individuální přístup k léčbě každého pacienta.

Kromě terapeutických procedur dětem poskytuje Vesna i komplexní péči o jejich vzdělání i psychickou pohodu. V rámci léčebného pobytu mají děti možnost účastnit se různých vzdělávacích, sociálních a rekreačních aktivit. V léčebně je škola, školka, kino, bazén, občerstvení a samozřejmostí je i internet v celém areálu. V rámci tohoto pobytu máte také denně volný vstup na 2 hodiny do Aquacentra, které je v centru města (pozn. hotel Terra je chodbami s aquacentrem propojený).

Co se týká bazénu, tak je to bazén, který má pohyblivé dno, a tak se snadno přizpůsobí individuální potřebám dětí různých výšek nebo handicapů.

Dětská léčebna Vesna disponuje moderně vybavenými pokoji, které jsou přizpůsobeny potřebám dětí i jejich rodičů.

Léčebna Vesna spolupracuje s týmem odborníků, včetně lékařů, fyzioterapeutů, logopedů a psychologů, kteří společně vypracovávají individuální léčebné plány pro každého pacienta. Tyto plány zahrnují terapeutické cvičení, masáže, hydroterapii, elektroléčbu a další terapie, které pomáhají dětem dosáhnout nejlepších výsledků při léčbě jejich konkrétních potíží.

Já i Emmička jsme byly nadšené nejen z těch procedur, ale i z personálu, který v lázních pracuje. Nesetkaly jsme se s nikým, kdo by byl protivný nebo měl špatnou náladu. Všichni se usmívali a byli nám nápomocní se vším, co jsme potřebovali. Bylo vidět, jak všechny tahle práce, u které pomáhají více či méně nemocným dětem, naplňuje. A je mi jasné, že to kolikrát musí být náročné nejen fyzicky, ale i psychicky

Dětská léčebna Vesna je známá svou otevřeností a rodinnou atmosférou. Rodiče mají možnost být přítomni a aktivně se účastnit léčebného procesu svých dětí. Léčebna poskytuje také psychologickou podporu rodinám, protože je důležité, aby se všichni cítili podporováni a informovaní během celého léčebného pobytu.

Vesna také usiluje o vytvoření příznivého prostředí pro vzdělávání a rozvoj dětí. Spolupracuje s pedagogy a zajišťuje vzdělávací programy a individuální výuku pro děti během jejich pobytu. Tím zajišťuje, že děti neztratí kontakt se školním prostředím a mohou pokračovat ve svém vzdělávání bez ohledu na svá zdravotní omezení.

Celkově lze říci, že Dětská léčebna Vesna v Jánských lázních je místem, které pomáhá dětem překonávat zdravotní obtíže a nabízí jim naději na lepší a plnohodnotný život.

Navíc k tomu všemu jsou Jánské lázně a jejich okolí skvělou lokalitou pro výlety do přírody. Takže když nebudou mít děti procedury, můžete vyrazit třeba někam na menší výlet. Inspirovat se můžete třeba tímhle příspěvkem.

Po našem, i když krátkém, ale o to intenzivnějším pobytu, můžu jednoznačně říct, že právě dětská léčebna Vesna je opravdu důležitým místem, které poskytuje zdravotní a rehabilitační péči dětem s různými diagnózami. Její komplexní léčebné programy, moderní vybavení a věčně usměvavý a empatický personál pomáhají dětem překonávat své zdravotní obtíže a vytvářejí prostředí, kde se mohou cítit bezpečně, s nadějí na lepší a plnohodnotný život.

Více informací o všech možnostech léčby v těchto lázních se dozvíte na oficiálním účtu Jánských Lázní.

Máte zkušenosti s dětskými lázněmi? Jaké? Napište mi tady do komentářů.

Je něco, co vás ohledně pobytu zajímá a nebylo v článku zmíněno? Ptejte se. Pokud to budu vědět, ráda vaše otázky zodpovím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..