Vánoce – svátky klidu a míru?

Je to už tři dny, co nám začal advent a vánoční čas už je oficiálně tady. Ale je to opravdu období pohody a klidu?

box-2953722_1920

V dnešní době se všichni za něčím ženeme, pořád se s něčím a někým porovnáváme a zapomínáme sami na sebe a na svůj život.

Pro mě to budou letos poprvé Vánoce s malým štěstím a už teď vím, že i když nebudu mít výzdobu podle letošních trendů, nebudu mít dvacet druhů cukroví (budu ráda, že s Emmičkou vůbec něco zvládnu upíct), byt se nebude blýskat čistotou jako reklama na Mr. Propera, budou to jedny z nejkrásnějších Vánoc, které jsem kdy zažila.

Vánoce přece nejsou o tom, abychom se předbíhali, kdo má dřív nakoupené dárky, kdo už má napečené cukroví, kdo má víc druhů, kdo už uklidil barák nebo byt od podlahy ke stropu a zase zpátky. Nejsou to přece svátky dokonalosti.

Naopak měli bychom právě v tohle období zpomalit naše tempo a užívat si čas s nejbližšími. Zastavte se v tom všem vánočním stresu a alespoň na chvíli si pusťte vánoční koledy, zapalte svíčky (nezapomeňte je taky pak sfouknout než půjdete spát – rada nad zlato), starý dobrý františek vám taky pomůže s navozením příjemné atmosféry, udělejte si vánoční punč (pro nás kojící nealkoholickou verzi), pusťte si nějakou pohádku, která k Vánocům neodmyslitelně patří.

Běžte na procházku do lesa nakrmit lesní zvěř,  pozvěte rodinu, kamarády. Dělejte cokoliv, ale hlavně – užívejte si Vánoc!

I když se už dnes jedná o největší komerční svátek, tak je to přece jen jedno z nejkrásnějších a nejkouzelnějších období v roce. Tak si ho pojďme společně užít – v klidu a míru! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..