Nevíte, kde se dobře najíst? Selský Dvůr je naprostá pecka mezi restauracemi!

 Do téhle restaurace jsme se chystali už hrozně dlouho a konečně nám to vyšlo a na můj narozeninový den jsme se tam vydali! Jestli chcete zažít opravdový gastro zážitek, tak neváhejte ani minutu a navštivte Selský dvůr v Daňkovicích!

Restaurace a pension Selský dvůr se nachází v malinké vesničce Daňkovice, kousek od Sněžného kousek od Žďáru nad Sázavou nebo Nového Města na Moravě. Není u hlavní silnice, takže je potřeba sledovat značení.

IMG_20171207_134829

Zaparkovat můžete hned před penzionem. Vstup do restaurace je zcela bezbariérový, což je super jak pro nás rodiče s kočárkama, tak pro lidi na vozíčku. Uvnitř jsou dvě menší místnosti. Míst na sezení tam tedy není tolik a pokud se tam budete chystat o víkendu, je nutné si místa rezervovat předem. V letní sezóně je potřeba rezervaci udělat třeba týden až dva dopředu, abyste měli jistotu, že si tam sednete.

Restaurace dětem nabízí jídelní židličky i nějaké drobné hračky. Dětský koutek zde ale nenajdete. Je pravda, že by to zabralo už tak málo místa. Venkovní posezení zde také není, což je v létě škoda. První místnost je ale prosklená, takže je krásně světlá a vy si tak můžete užívat výhled na blízké okolí.

Samotnou kapitolou by bylo jídlo a kdybych byla odborník, tak vám o tom napíšu román. To ale nejsem, takže vám akorát řeknu, že jídlo je naprostá bomba! Jídelní lístek není nijak velký, o to chutnější a čerstvější každé jídlo je.

Najdete zde jak jídla ze sezónních surovin, tak nějaká typická restaurační jídla.

Já jsem si dávala vepřovou panenku na hruškách se švestkovou omáčkou a Filip měl česnečku a krkovici na česneku s žampionama. Kdybychom věděli, že dostaneme takovou porci a masíčko se bude rozplývat na jazyku, tak bychom si snad ani nedali hranolky jako přílohu (ty byly teda mimochodem taky výborné – přitom taková blbost 🙂

Obsluhu musíme také pochválit. Číšnik byl ochotný a velice příjemný. Jediné, co bychom asi vytkli, že nám nebylo nabídnuté polední menu, kterého jsme si všimli na tabuli, až když jsme si objednali z lístku. Luxusní jídlo nám ale vynahradilo tuhle drobnou připomínku k podniku.

Takovou dobrotu a gastro zážitek se slovy nedá popsat. To se musí prožít! A proto, kdo nevíte, kde se na Vysočině dobře najíst, tak tohle můžeme a dokonce MUSÍME doporučit!

A hodnocení? Kdybych měla dát známku jako ve škole, tak dám jedničku s hvězdičkou a ještě dvakrát podtrženou. Protože tenhle podnik a jídlo je absolutně bez chyby!

Byli jste tam take? Napište vaše zážitky nebo tipy na další gastro baby-friendly restaurace 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..