Dětské sluneční brýle – módní výstřelek nebo důležitá ochrana?

Každé léto člověk s malými dětmi řeší to, jestli jim dávat sluneční brýle nebo jim tím můžeme spíš ublížit? Nejdůležitější však není otázka, JESTLI jim sluneční brýle na oči dát, ale JAKÉ jim dát. Tedy kvalita brýlí hraje zásadní roli. Kvalitní sluneční brýle totiž opravdu oči nejmenších ochrání tak, jak mají.

Již děti od 1 roku by si na sluneční brýle měli zvykat a my jako rodiče bychom jim měli kvalitní sluneční brýle koupit. Nezbytná je ale správná hodnota UV faktoru, filtry a polarizace.

Často si člověk myslí, že když dá dítěti např. kšiltovku, tak to stačí, ale UV záření se odráží od světlých, lesklých ploch (voda, písek, beton, bílá barva, apod.) Odraz působení slunečních paprsků jejich UV záření ještě zintenzivňuje. A tak jen stínění zeshora úplně nestačí.

Nálepkou kvalitní dětské brýle se u nás může pyšnit nová česká značka Little Kydoo, která se snaží nejen o to, aby Vaše dítka byla stylová, ale také, aby byla dostatečně chráněná před slunečními paprsky a hlavně, aby sama ráda brýle nosila.

Další důležitou věcí je, aby byly brýle pro malé děti z lehkého materiálu, nikde netlačily a ideálně byly pružné. Což tato značka splňuje na 100%.

My, resp. Emmička, máme brýle vyzkoušené měsíc a můžu s klidným svědomím říct, že se Emmičce na hlavě nosí opravdu dobře (a že ona toho na sobě momentálně moc nesnese – vy, co nás sledujete víte), nepadají jí při pohybu a ještě ke všemu jsou opravdu stylové.

A co mně se líbí úplně nejvíc je to, že koupí podporujeme mladou českou firmu, která chce chránit zdraví našich děti. Na jejich širokou nabídku mrkněte na jejich stránky, kde si vyberete stylové brýle jak pro kluka, tak pro holku a ve věku od 1 roku do 7 let.

Nosí vaše děti kvalitní sluneční brýle?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..