Proč je Itálie vhodná na dovolenou s miminkem?

Letos už to na dovču u moře, kam byste se dostali autem a nemuseli za teplíčkem letět, nevypadá. Určitě se ale bude článek hodit někomu, kdo už teď přemýšlí nad dovolenou s malým miminkem, která ho bude čekat třeba příští rok.

IMG_20170913_110317

Kdo nás sledujete na Instagramu, tak určitě víte, že naše první dovolená u moře s Emmičkou proběhla skvěle. Vrátím se ale k tomu, co rozhodlo, že zamíříme zrovna do Itálie.

Když už jsme chtěli jet k moři a nechtěli jsme nikam letět, tak jsme přemýšleli (asi jako tisíce Čechů) nad Itálií a Chorvatskem. Nakonec jsme zvolili zářijovou dovolenou v Itálii, a to z několika, pro nás podstatných, důvodů.

  1. Za den u moře, za den doma

Zvolili jsme místo Lido di Jesolo, které je od nás vzdálené cca 800km. Cesta se tedy i s miminkem dá zvládnout během jednoho dne. To bylo naší podmínkou číslo jedna. Protože co kdyby se něco šuplo a my museli být co nejdříve doma, že jo? S miminkem nikdy nevíte.

  1. Dovolená mimo hlavní sezónu

Proč si dovolenou „užívat“ na přeplněných plážích, navíc ještě v nesnesitelném horku, které by nedělalo dobře ani nám, natož miminku? Chtěli jsme tedy jet mimo sezónu. V červnu byly Emmičce 3 měsíce a my chtěli, aby na takovou dovču byla přece jen o něco větší a navíc v červnu je moře většinou ještě chladnější. Září je také, stejně jako červen, mimo sezónu a moře už je krásně vyhřáté. Nestálost a nejistota v počasí je v červnu asi srovnatelná jako v září. Pro nás bylo září, navíc i kvůli Emmičce, vhodnější.

  1. Mělké moře

V Itálii je většinou pozvolný vstup do moře, což je velká výhoda pro rodiny s malými dětmi. Takže mělké moře? To je určitě lepší a bezpečnější pro malinké děti než vstup do moře – třeba ze skály.

  1. Široké písčité pláže

V Chorvatsku jsou převážně oblázkové nebo kamenné pláže. Procházky s kočárkem na pláži, o tom bychom si tam mohli nechat jenom zdát. Navíc, pláže v Chorvatsku nejsou oproti Itálii tak dlouhé. Čest výjimkám :).

  1. Přístup k moři

Jeden z nejdůležitějších bodů, se kterým bychom v Chorvatsku horko těžko uspěli. V Itálii, oproti Chorvatsku, nejdete na pláž (většinou) po schodech. Nedovedu si představit, že bychom měli tahat každý den věci na pláž, k tomu ještě Emmičku v kočárku (nebo i bez kočárku) po schodech dolů a zase nahoru. To bych asi nenazývala týdenní odpočinkovou dovolenou, ale řádným fitness týdnem. A shazovat poporodní kila? To nebylo v plánu 🙂

  1. Slunečníky a zázemí na pláži

Další věc, kterou Jesolo (a určitě i jiná italská letoviska) nabízí. Slunečníky, lehátka, záchody, restaurace a dokonce i wifi. To vše je na pláži dostupné. Takže další palec nahoru.

  1. Za stejné peníze více legrace

Při porovnání ubytování v Chorvatsku a v Itálii, nám Itálie vyšla jednoznačně ekonomicky líp. Nejen, že se cestou vyhnete Slovinsku a ušetříte tím jednu dálniční známku, ale za stejné peníze dostanete v Itálii ubytování v moderním hotelu se snídaní, zatímco v Chorvatsku se ubytujete ve starším apartmánu bez snídaně. Opět ale určitě existují výjimky potvrzující pravidlo.

To jsou ty nejdůležitější body, které rozhodly, že naše první dovolená bude v Itálii. A kde jste byli na Vaší první dovolené s miminkem Vy? Jaká je Vaše zkušenost s Itálií?

 

 

 

2 odpovědi na “Proč je Itálie vhodná na dovolenou s miminkem?”

    1. My jsme tam byli dvakrát a jednou jsme byli ubytovaní v Aparthotel Royal. Byl tady kráný výhled na moře při snídani 🙂 a pak také v hotelu Astromare, na který mám udělanou recenzi tady na blogu 🙂 Ale byl dál od moře. U toho Aparthotelu Royal bylo skvělý dětský hřiště hned na pláži 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..