Cestujete do zahraničí s dítětem? 7 věcí, které nesmíte před cestou zapomenout!

Chystáte se s miminkem nebo malým dítětem do zahraničí a bojíte se, abyste na něco nezapomněli? V tomhle článku najdete všechny nejdůležitější věci, na které byste měli rozhodně myslet.

Cestování s dětmi je moc fajn. Jsou ale věci, bez kterých se prostě neobejdete. A tady jsou:

 

  1. Cestovní pas / občanka

Tohle je věc, na kterou spousta rodičů zapomíná, obzvlášť když jedou třeba jen do Chorvatska nebo v rámci EU. Už i to nejmenší miminko musí mít nějaký doklad totožnosti, na který může cestovat. V rámci EU vás pravděpodobně nikdo kontrolovat nebude. Ale náhoda je blbec a i při silniční kontrole na Slovensku po vás můžou chtít doklady všech (včetně toho nejmenšího) a v případě, že žádný nemáte, může se vám kontrola pěkne protáhnout, dokud se nezjistí, že miminko je opravdu vaše. O to jistě nestojí žádný rodič. Pozor! Než vám úřad pas nebo občanku vydá, to chvíli trvá. Nezapomeňte na to a zařiďte si to alespoň s měsíčním předstihem.

  1. Očkování

Jedete na dovolenou někam do exotiky? Určitě si zjistěte, která NUTNÁ očkování byste měli mít nejen vy, ale i váš malý drobeček, Riskovat pobyt v nemocnici někde v cizině? To se určitě nevyplatí.

  1. Návštěva doktora

S tím souvisí i kontrola a konzultace u vašeho pediatra před nějakou větší a delší cestou.

  1. Autosedačka

Ač se to může zdát jako velká přítěž. Tak jestli se budete na vaší cestě a dovolené nějak pohybovat, určitě budete nějakou autosedačku potřebovat a řešit tohle až na místě, kde jste ještě nikdy nebyli, nemusí být žádná sranda. Navíc jde především o bezpečnost vašeho drobka.

  1. Do kufru balte raději víc než míň

Zabalte si s sebou hlavně pro miminko radši o nějaké plínky, krémy, oblečení víc. Nikdy nevíte, jak rychle budete muset malýmu měnit věci a je dobré být připraven na všechno! Myslíte si, že vám bude stačit 10 bodýček? Tak zabalte raději 15. Navíc třeba vlhčené ubrousky a další věci nebudete moct na místě koupit.

  1. Léky

Tak na tohle opravdu nezapomeňte! Bere vaše miminko nějaké důležité léky? Tak tím spíš.. Ale základní éky na snížení horečky (např. Nurofen v čípkách), na kašel, kapičky do nosu (existují tuším od 1. měsíce), něco na úlevu při bolesti od zoubků)

  1. Krém na opalování

Sice miminko nebudete vystavovat sluníčku!!, ale nezapomínejte, že má miminko hrozně jemnou pokožku a že sluníčko opaluje i ve stínu. Takže krém na opalování pro nejmenší nesmí chybět!

Věci, které byste si měli zabalit s sebou do kufru je hodně. Určitě přidám další článek, kde najdete seznam věcí, které byste měli zabalit s sebou na cesty s dětmi 🙂

Pomohl vám tenhle článek? Budu ráda, když ho budete sdílet, anebo mi napíšete vaše zkušenosti.

Krásnou středu 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..