22+ webů, kde hledat levné letenky

Kdo by nechtěl ušetřit nějakou tu korunu, když jde o cestování. A zrovna na letenkách se často dají ušetřit tisíce. Ale na jakých webech tyhle levné letenky hledat? Tenhle článek vám přináší 20 webů, kde levné letenky můžete najít.

Vyhledávače letenek

1. Skyscanner

Skyscanner je jedním z nejoblíbenějších vyhledávačů letenek, který porovnává ceny od různých leteckých společností a agentur. Je zde možnost nechat si zasílat upozornění na změny cen letenek.

2. Google Flights

Google Flights je hodně podobný Skyscanneru a nabízí uživatelům snadné a přehledné vyhledávání letenek s možností sledování cen. Oba ale fungují trošku jinak, proto je někdy lepší pro kontrolu zadat stejný termín do obou vyhledávačů. Občas se stane, že bude cena letenky ještě o pár stovek levnější.

3. Momondo

Momondo je další populární vyhledávač letenek, který vám umožňuje porovnávat ceny.

4. Matrix ITA Software

Vyhledávač letenek Matrix ITA Software je pokročilý nástroj, který poskytuje detailní informace o cenách letenek a různé možnosti pro cestovatele. Jeho silnou stránkou je možnost provádět složité vyhledávání s různými parametry, jako jsou flexibilní termíny, různé destinace a kombinace letů. Je často využíván profesionálními cestovními agenturami a nadšenci do cestování kvůli jeho schopnosti vyhledat neobvyklé a zajímavé trasy za konkurenceschopné ceny. Jelikož se jedná o nástroj pro pokročilé uživatele, může být užitečný pro ty, kteří hledají specifické možnosti nebo kombinace letů.

5. AZair

AZAir.cz je český vyhledávač levných letenek, který se zaměřuje na nabídky od různých leteckých společností a agentur. Jeho uživatelsky přívětivé rozhraní a jednoduché ovládání činí hledání letenek snadným a příjemným. AZAir.cz umožňuje uživatelům vyhledávat lety do různých destinací a porovnávat ceny v různých termínech. Tento vyhledávač často přináší zajímavé nabídky a slevy na letenky, což je pro cestovatele velmi lákavé. Díky AZAir.cz mohou cestovatelé najít levné letenky a plánovat své cesty s ohledem na svůj rozpočet a preference.

6. Kayak

Kayak je mezinárodní vyhledávač letenek, který porovnává ceny od různých poskytovatelů po celém světě.

7. Expedia

Expedia nenabízí pouze letenky, ale také kombinované nabídky zahrnující letenky a ubytování.

8. Pelikan.cz

Další populární český vyhledávač letenek, který má i skvělou českou podporu v případě nějakých problémů s lety.

9. Student Agency

Podobné jako Pelikan.cz

10. Levneletenky.cz

Weby, které hledají výhodné letenky za nás:

Většinou mají zároveň i svůj vyhledávač letenek.

České:

 1. Zaletsi.cz
 2. Cestujlevne.com
 3. Jaknaletenky.cz
 4. Honzovy letenky
 5. Levne-letenky.cz
 6. Akcni letenky.com
 7. eSky.cz
 8. Levnocestovani.cz
 9. Svet-letenek.cz

Zahraniční:

 1. Secret Flying
 2. Fly 4 Free

Oficiální stránky aerolinek

22. Tím dvaadvacátým (no rozhodně ne posledním) jsou weby samotných aerolinek. Často se stává, že mají jednotlivé aerolinky své promo akce, které vyhledávače letenek nenajdou. Proto doporučuji jednou za čas sledovat i oficiální stránky aerolinek, případně jejich sociální sítě.

Evropské aerolinky:

 1. Lufthansa
 2. British Airways
 3. Air France
 4. KLM Royal Dutch Airlines
 5. Iberia
 6. Swiss International Air Lines
 7. SAS Scandinavian Airlines
 8. Finnair
 9. Alitalia
 10. Austrian Airlines
 11. Brussels Airlines
 12. LOT Polish Airlines
 13. TAP Air Portugal
 14. Turkish Airlines
 15. Aegean Airlines
 16. Aer Lingus
 17. EasyJet
 18. Ryanair
 19. Wizz Air
 20. Norwegian Air Shuttle

Samozřejmě pak existují další a další weby, které se zabývají levnými letenkami v USA, Asii, Austrálii a po celém světě.

Byl pro tebe tenhle článek přínosem? Chybí tady nějaký důležitý? Budu ráda, když mi dáš vědět do komentáře nebo ho budeš sdílet na sociálních sítích.

Děkuju 🙂

Nevíš, jak začít cestovat s dětmi, knížka Máma na cestách ti pomůže dostat odvahu cestovat a ukáže ti, jak si cestu zorganizovat, nebo tipy, jak cestovat levně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..