13 skvělých webů, kde hledat ubytování zdarma po celém světě

Plánujete svou další cestu a hledáte způsoby, jak ušetřit? Co takhle bydlet po celém světě zdarma? Existuje mnoho skvělých webových stránek a alternativ, kde taková ubytování najít. A nebojte se, že takhle může cestovat jen jedinec, mladej člověk nebo maximálně pár. My jsme díky jedné možnosti, kterou zmiňuji v bodě 3 procestovali svět a bydleli díky tomu celkem 3 roky zdarma.

Pozn.: Na některých portálech zaplatíte roční členství od pár stovek po cca 4.000 Kč, některé jsou úplně zdarma. Určitě nejdřív projděte možnosti a po zvážení všech výhod a nevýhod zvolte pro vás nejlepší možnou variantu.

Pojďme se podívat na 13 způsobů, jak získat zdarma střechu nad hlavou.

1. Couchsurfing.com: Couchsurfing propojuje cestovatele s místními hostiteli, kteří nabízejí zdarma své gauče, náhradní postele pro krátkodobé pobyty. Je to skvělý způsob, jak poznat nové lidi a zároveň ušetřit peníze na ubytování.

2. WWOOF.net: WWOOF (World Wide Opportunities on Organic Farms) vám umožňuje pracovat na ekologických farmách po celém světě výměnou za ubytování a stravu.

3. TrustedHousesitters.com: TrustedHousesitters a další house sittingové stránky, vám umožňují zůstat zdarma v domácnostech lidí, kteří hledají spolehlivého člověka/pár/rodinu, kteří se jim postarají o jejich domácí mazlíčky. Tuhle možnost využíváme především a jsme s tím nad míru spokojení.

Víc o této možnosti – o house sittingu – se dočtete v tomto čánku: House Sitting – jak cestovat levně a bydlet zadarmo po celém světě

4. HomeExchange.com: Co takhle si vyměnit bydlení a cestovat takhle po celém světě? Ubytování je zdarma za výměnu za ubytování ve vašem domě.

5. Workaway.info: Workaway nabízí možnost ubytování výměnou za práci ve zvolené destinaci. Tenhle způsob cestování vám umožní zažít cestování z jiného úhlu pohledu a setkat se s místními lidmi.

6. HelpX.net: HelpX je platforma, která propojuje cestovatele s hostiteli nabízejícími ubytování a stravu výměnou za pomoc s různými úkoly.

7. WarmShowers.org: WarmShowers je komunita cyklistů, kteří nabízejí zdarma ubytování a podporu pro ostatní cyklisty během jejich cest.

8. Park4night.com: Park4night je platforma, která vám umožňuje najít a sdílet bezplatná tábořiště po celém světě.

9. BoondockersWelcome.com: Boondockers Welcome propojuje cestovatele s hostiteli nabízejícími bezplatné parkování pro autokary a RV. Funguje v severní Americe.

10. Nomadsister.com: Myslíš si, že neexistuje nic pro sólo cestovatele – ženy? Tak to se pleteš. Pokud jsi sólo cestovatelka, tahle platforma je přesně pro tebe. Funguje především ve Francii, ale rozrůstá se, takže najdeš vcelku dost nabídek po celém světě.

11. Staydu.com: Staydu propojuje cestovatele s místními hostiteli, kteří nabízejí různé formy ubytování výměnou za kulturní výměnu a sdílení zkušeností.

12. LuxuryHousesitting.com: Jestli chceš zažít zdarma i nějaký ten luxus, vyzkoušej Luxury House Sitting, což je specializovaná platforma pro luxusní housesittingové nabídky po celém světě.

13. Welcometomygarden.org: Na webu WelcomeToMyGarden najdete možnosti složení hlavy u někoho na zahradě. Je to ale pouze pro „pomalé cestovatele“ – tzn. bez aut. Jedete na kole, jdete pěšky? Tak tohle může být varianta pro vás.

Existují i další, ale o těch vám napíšu zase příště 🙂

Doufám, že tyto alternativy ubytování při cestování po celém světě vám někdy přijdou vhod! 🌍

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..