7 důvodů, proč je Austrálie vhodná pro rodiny s dětmi

Když se řekne Austrálie, tak si hodně z nás představí teplo, sluníčko, klokany nebo koaly. A to chce každej vidět, že jo? Jenže pak si uvědomíme, že tam žijí nejjedovatější zvířata světa, žraloci, který žerou lidi v moři na počkání, krokodýli, medůzy, hadi a pavouci obřích rozměrů. A to si pak spoustu lidí rozmyslí, jestli do téhle země vůbec jet sám. Natož s dětmi.

Můžu vás uklidnit. Nic není taky horký, jak se na první pohled zdá a s respektem k přírodě se vám ani vaším dětem nemůže nic stát (tomu, jak se chovat v Austrálii, abyste se cítili bezpečně, ale věnuji jeden z dalších článků někdy později). Naopak, tahle země je ideálni a bezpečná pro rodiny s dětmi. Říkáte si možná, že jsem se zbláznila a že ten úvod moc bezpečně nezní.

Já vám chci ale ukázat nekolik důvodů, proč je právě Austrálie pro rodiny jako stvořená.

1. Počasí

Koho baví v zimě oblékat tuny vrstev oblečení, který zase v zápětí sundáváme a zase oblékáme? Než člověk děti oblékne, může se jít zase uřícený převlíkat a takhle dokola. Na většině míst si vystačíte většinu roku jenom s tričkem a kraťasy a jedním druhem bot po celý rok. V Austrálii je teplo, takže ušetříte nejen peníze za spoustu oblečení ale i ušetříte si i nervy u oblíkání celé rodinky. No a když vám bude opravdu hic, můžete se podívat na jih Austrálie nebo ostrov Tasmánie, který má o dost mírnější klima.

2. Pláže

Věděli jste, že v celé Austrálii je přes 11 tisíc pláží. To je celkem dost, co? 🙂 Pláže s nejbělejším pískem na světě! Každý den můžete trávit u vody, stavět hrady z písku, chodit si na několikakilometrové pláže zaběhat nebo prostě jen tak relaxovat. Výběr je jen na vás 🙂 Jen se vždycky koupejte mezi vlajkami!

3. Grilování na plážích a v parcích

Tímhle je Austrálie opravdu vyhlášená. Sbalíte si maso na gril, salátek, pečivo, pivko, vínko, co jen chcete a vyrazíte na pravé australské barbecue. Elektrické grily v parcích nebo u pláží najdete opravdu všude a využívat jich můžete naprosto zdarma. Jediné, co se po vás bude chtít, je, abyste si po sobě vše uklidili a myslete na to, že odpadkové koše se většinou moc nevedou. Vemte si proto něco na odpadky a odvezte si je s sebou.

4. Vše je baby/kids-friendly

Ano ano. 90% míst a akcí, které se v Austrálii konají, jsou vhodné i pro děti. Všechno je dětem přizpůsobené. I ohňostroje na Silvestra jsou dva. První okolo 8 právě pro rodiny s dětmi a pak ten “pravý” o půlnoci. Taky se vám nestane, že byste se někam nedostali s kočárkem. Téměř vše je bezbariérové, všude jsou dětské židličky, místa na přebalování, kojení, dětské koutky. A venkovní hřiště? Ty jsou opravdu na každém rohu. I tam, kde byste je v žádným případě nehledali. A to jak pro ty nejmenší, tak i pro odrostlejší děti. No nezní to ideálně?

5. Rozmanitá příroda, národní parky, úžasná fauna

I když se může zdát, že Austrálie je placka, najdete tady hodně národních parků a taky různých míst, kde můžete vidět klokany, koaly nebo nádherné papoušky ve volné přírodě. A pohladit si klokana nebo pochovat koalu, to je sen nejen dětí, ale i nás rodičů. Nebo ne? V Austrálii najdete deštné pralesy, pouště, nekončící roviny i obrovské kopce, hory i nádherné vyhlídky. Pro nás Evropany je Austrálie úplně jiný svět.

6. Atrakce a zábavní parky

Když už nevíte co by, zabavní parky určitě potěší celou rodinu. V Austrálii jich najdete opravdu hodně. Za návštěvu stojí parky na Gold Coastu. Movie World, Sea World, Dream World nebo aquaparky a další.

7. Přátelští Australané

Není horšího vzoru dětem, než permanentně naštavaní spoluobčané. Toho budete v Austrálii ve většině případů ušetřeni. Australani jsou považováni za jeden z nejpřátelěštějších národů na světě. Můžu s klidným srdcem říct, že právem! Opravdu každý se na vás směje, prodavačka v obchodě se vás každý den ptá, jaký jste měli nebo budete mít den, říká vám zlatíčko (ano, i vám dospělákům) a myslí to upřímně a k tomu vám popřeje ten nejkrásnější den. Na ulici potkáte o čtyřicet let staršího pána a on nečeká, až ho milostivě pozdravíte, pozdraví vás jako první a ještě se od něj dozvíte spoustu zajímavostí. O tom, že i on vám popřeje ten nejůžasnější den už ani nemluvím. A to je jen střípek australské přátelskosti. Nejen děti, ale i vy si budete v Austrálii připadat jako “doma”. Možná vlastně líp než “doma”. 

 

Co dalšího vás může do Austrálie nalákat?

Je toho určitě hodně, proč se vláčet až na druhou stranu zeměkoule. Takže jen namátkou: 

  • Nejlepší na surfování 
  • Skvělé na road trip
  • Nádherné východy a západy slunce 
  • Unikátní vnitrozemí
  • Úžasné možnosti šnorchlování a potápění
  • Australské víno
  • A další a další a další.

Takže kdy vyrážíte za klokanama? 🙂

4 odpovědi na “7 důvodů, proč je Austrálie vhodná pro rodiny s dětmi”

  1. Zdravím 😊zní to moc krásně…Můžu se zeptat na ceny? Na kolik tak vyjdou třeba letenky, ubytování, jídlo atd pro ctyr člennou rodinu? Díky moc

    1. Ahoj, do Austrálie zpáteční letenka pro dospělého vychází mezi 22 tis. (když je akce) do těch 30 tis.(to se dá v pohodě sehnat). Záleží s čím chcete letět, nebo přes jaké země. Ubytování v Austrálii je asi nejdražší položka. My bydleli přes house sitting většinu času. Hotel pro čtyřčlennou rodinu počítejte tak za 2.200 na noc pro všechny, že seženete. I levnějc, když budete mít štěstí nebo přes Airbnb. To se dá sehnat fajn ubytování. Jinak kdyžbyste chtěli na delší dobu a platit někomu nájem, tak počítejte tak 350 AUD za týden pro všechny. Na kratší dobu než rok se ale hrozně špatně něco hledá. Volbou je ten house sitting. Ten doporučuju! A jídlo? Záleží, kam jdete nakupovat. Když se nakupuje v Aldi, hodně věcí se sežene stejně draho jako u nás. Ovoce a zelenina je hodně drahá, maso se dá koupit stejně i levnějc než u nás. Hodně záleží. Ale třeba benzín je jen za 20 kč na litr.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..