Rostou nám zuby! Co miminku uleví?

Už to jsou tři měsíce, co Emmičce začaly růst zuby a řeknu vám, že je to někdy pěkný očistec. Emmička je sice statečná a snaží se to zvládat s přehledem bez horeček, za což jsem ráda! Je ale dost často protivná, špatně spí, dásně má nateklé a občas si tam rýpne a řev je na světě.

Takže jsem pátrala po věcech, které by jí a vlastně i mně alespoň trochu ulevily. Ne všechny pomůžou na 100%, ale jak se říká, za pokus nic nedáte (teda kromě toho, že ty věci musíte pořídit – jak jinak než za peníze).

A tady jsou:

Calgel

-> Calgel je chladivý gel, který se natírá na dásně a místo, které se tím potře alespoň nějakou chvíli znecitliví. Je prima když s vámi miminko spolupracuje a tu pusinku vám otevře nebo alespoň povolí, abyste se dostali dovnitř. Já se občas musím s Emmičkou prát 🙂

Chladící kousátka

-> Na trhu je spoustu kousátek, které mají vevnitř vodu. Kousátko pak stačí dát na nějakou chvíli do ledničky a miminko pak může kousat o sto šest. Většinou to je dětem příjemný, protože je to na těch nateklých dásních chladí.

Chladící obklady

-> Chladit studenými obklady můžete také tváře.

Různé kartáčky a náprstky

-> Pokud máte spolupracující miminko, které vám otevře pusinku (což já nemám), tak mu můžete pomoct tím, že mu kartáčkem budete dásně masírovat

Viburcol

-> Jedná se o homeopatický čípek nejen na bolest při růstu zoubků, ale i při teplotách nebo neklidném spaní. Máme ho vyzkoušený a ač to nemůžu říct jednoznačně, tak si myslím, že nám pomáhá. Když bolest nezastaví úplně, tak určitě zmírňuje příznaky.

Jiná homeopatika

-> Na trhu existuje spoustu homeopatik, která pomůžou při růstu zoubků. S výběrem toho nejvhodnějšího vám jistě poradí zkušený homeopat.

Kojící korále

-> To jsou takové korále na váš krk. Mimčo si pak s nimi může nejen hrát právě při kojení, ale hlavně je může i kousat a ulevit tak tomu tlaku v dásních!

Jantarové korálky

-> Ty se teprve chystám pořídit, protože máme hodně neklidné spaní (zřejmě právě kvůli zoubkům), ale už mi víc lidí říkalo, že jim to pomohlo. Až vyzkouším, tak dám echo, jak to vypadá! Každopadně se jedná o korálky, které mají určitou energii a na holém těle ze sebe dostávají éterické oleje, které pomáhají při bolesti. Nabíjí se na sluníčku nebo třeba v noci za svitu měsíce (trošku alchymie :-). Taky jsem slyšela, že by se neměly objednávat přes internet kvůli tomu, že každý kámen vyzařuje určitou energii a ne každému může vyhovovat a měl by si ho tedy prvně osahat (i když kamínek pak není pro něj), takže až objevím u nás v městečku nebo někde poblíž obchůdek, kde je můžu koupit, tak je pořídím!

Existuje nespočet věcí, které můžou a taky nemusí miminku při bolesti pomoct. Když už vyzkoušíte všechno možné i nemožné a úleva stále nepřichází, tak pak pomůže jedna jediná a osvědčená věc. ČAS! A to je parádní věc. Pořád si opakovat, že tohle období jednou skončí a všech dvacet mléčných zoubků bude na světě. 

Emma už má venku rovné T Ř I! Takže už nám zbývá vydržet prořezávání pouhých S E D M N Á C T I zoubků. TO DÁME! Hlavně kousat, kousat, kousat…

2 odpovědi na “Rostou nám zuby! Co miminku uleví?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..