Kdo jsem a proč jsem se rozhodla psát blog?

Určitě si říkáte, proč jsem se rozhodla psát blog? Vždyť to dnes dělá snad každý druhý… No odpověď není až tak těžká.

Nesnáším nudu, miluju cestování, focení a svou rodinu. V téhle kombinaci jsem se rozhodla, že bych mohla dokumentovat naše výlety, cesty a k tomu pro Vás občas napsat i pár tipů a rad, co se týká cestování a věcí s tím spojených.

Možná se občas budu opakovat v něčem, co už někdo napsal. Ale ve všem bych ráda předala svoje vlastní zkušenosti nebo i chyby. Aby jste se jim Vy moji čtenáři mohli vyvarovat a všechno pak udělali daleko líp než já :-).

A kdo tedy jsem? Jsem 28letá maminka Verča a s tatínkem Filipem máme malou Emmičku, kterou jsme si pořídili 1. března 2017. Teda pořídili jsme si ji asi o 9 měsíců dříve, ale na svět za námi přišla 1.3., a to v 9:52. 🙂

Ještě než byla Emmička na světě, docela dost jsem toho procestovala. Ať už s rodinou, Filipem nebo i sama. Nebudu počítat rodinné dovolené v Chorvatsku, Itálii nebo na Kanárských ostrovech, Řecko či Tunisko.

Ještě na základní škole jsem byla dvakrát na pobytu v Anglii. V roce 2005 jsem odjela tenkrát s rodiči do Austrálie na 3 měsíce. Tam jsem kromě cestování i studovala angličtinu.

Na vysoké škole, především díky Masarykově univerzitě, kde jsem studovala Bezpečnostní a strategická studia na FSS, jsem poté využila možnosti různých exkurzí (např. do Bruselu) a také letní školy, která se týkala také formy cestování – migrace. Škola probíhala o letních prázdninách v Severním Irsku, v Belfastu. Bylo nás tam cca 50 studentů z celého světa. Skvělý zážitek!

Protože jsme se tam všichni dost sblížili, byli jsme my z Čech a ze Slovenska pozváni za ostatními na pár dní do Antverp. Na rozdíl od Bruselu mě sever Belgie uchvátil.

Díky této zkušenosti jsem se rozhodla odjet na půl roku na Erasmus do slovinského hlavního města Ljubljany. I přes složitější začátek jsem tam poznala další suprové lidičky! Všem, kteří mají díky školním stipendiím možnost někam vyjet, radím – NEVÁHEJTE! Všechno, co zažijete, se Vám v životě NIKDY neztratí…

Když jsem ukončila magistra, odjeli jsme s Filipem v roce 2013 na půl roku za příbuznými do Austrálie, a to do Brisbane. Do Čech jsme se vrátili na rok, kdy jsem pracovala jako marketingový asistent v jedné firmě. Poté jsme se domluvili, že odjedeme do Austrálie znovu, opět na půl roku. Je to ta nejúžasnější země, ve které jsem kdy byla. Ani ne tak přírodou. To mě naopak uchvátilo Slovinsko. Ale australský životní styl se prostě nedá srovnávat s evropským, natož s českým! Ač jsem velký patriot, miluju tuhle zemi… A rozhodně se tam jednoho dne vrátím! 🙂 O Austrálii bych ale mohla psát hodně dlouho…

Takže jak jsem psala. Cestování miluju, a proto jsem se rozhodla cestovat i s naším malým prckem. Ať už to bude tady po Čechách nebo do zahraničí. Pár výletů i přes noc už jsme s Emmičkou tady v ČR absolvovali a ona je naštěstí po mně a cestování a nové lidi miluje! Ufff.. To mi spadl kámen ze srdce. Nevím, co bych dělala s dítkem, který by se bálo lidí a nemělo rádo změny.

Je to super!!! Takže už se těším na nové zážitky s malým pokladem. A Vy se těšte na nové články 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..