Tipy pro lepší spánek

Často řešíte problém s usínáním svým nebo vašich dětí? V tomto článku najdete pár tipů, které by vám usínání mohly usnadnit.

Na co byste si tak před spaním měli dát pozor?

  1. Přetopená ložnice

V místnosti, kde spíte by měla být teplota max 20°C. Za ideální je považováno 18°C, a to z toho důvodu, že při mírně nižších teplotách dochází snadněji k regeneraci organismu.

  1. Těžké a pozdní jídlo

Vyhnout byste se měli nejen těžkému jídlu, ale především byste si měli dát pozor na hodinu, kdy jíte. Poslední sousto byste měli sníst nejpozději 2-3 hodiny před spánkem. Jinak si koledujete o špatné usínání.

  1. Modré světlo

Víte, že 1 až 2 hodiny před usínáním byste se měli vyhnout modrému světlu, které brání produkci spánkového hormonu melatoninu, který je právě odpovědný za kvalitní spánek. Modré světlo vyzařuje například televize, monitory mobilního telefonu, čtečky knih nebo i zářivky a led osvětlení. Vyhnout se mu tak úplně takovou dobu před spánkem je v dnešní době téměř nemožné. Existují aplikace, které modré světlo redukují.

Ne vše ale vyřeší aplikace. Pomoct vám tak mohou brýle proti modrému světlu, které dokáží redukovat až na 100% modré (i zelené) světlo. Protože však mají červené nebo oranžové zabarvení, dochází s nimi ke zkreslenému vnímání barev a tudíž jsou vhodné na krátké nošení (ideálně ty max 2 hodiny před spánkem).

Tyto červené nebo oranžové brýle seženete např. na Lentiamo, kde mají opravdu velký výběr.

Více informací o tom, jak ovlivňuje čas strávený u obrazovek oči vašich dětí, naleznete v tomto článku.

  1. Hluk

Existují jedinci, kteří jsou citlivější na okolní zvuky než ostatní (mě nevyjímaje). Stačí pak opravdu málo, např. hrající hudba z ulice, tikající hodiny (taky tak nesnášíte tikající hodiny?!), puštěná klimatizace, neutichající rozhovor (nebudeme hned myslet na hádku) sousedů, apod. Jediné co vám pak může pomoct jsou špunty do uší. Bez nich už si ostatně nedokážu představit jakékoliv moje usínání.

  1. Alkohol a kofein (Pozn. Platí pro rodiče :))

Ani alkohol ani kofein nejsou věci, které by měli přijít na řadu před spaním, pokud si chcete dopřát kvalitní spánek. Tělo je totiž zaměstnané odbouráváním alkoholu, popř. mu kofein brání v usnutí.

A jaké tipy pro lepší usínání a spánek máte pro ostatní vy?

„Sponzorovaný článek“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..