Tipy na zábavu pro děti během deštivých podzimních dnů

Přichází období podzimu, které nás pomalu ale jistě nutí přesunout se z venku dovnitř. Někdy ovšem bývá nadlidský úkol zabavit děti doma, když je venku nevlídno, mlhavo a nebo prší. Vsaďte na nejrůznější společenské hry, které vám pomohou znuděné ratolesti zabavit. Co takhle rozlousknout nějakou tu záhadu hlavolamu, zahrát si pexeso, karty nebo si vyzkoušet nějaké nové a neokoukané stolní hry? Během nich si holky, kluci i dospěláci potrénují paměť a logické uvažování. Malé děti kromě pexesa zaujme určitě i domino se zvířátky.

Hlavolamy pro zapojení mozkových závitů

Co takhle pořádně zapojit mozek? Pusťte se s dětmi do rozlousknutí nějakého hlavolamu. Ty mohou být kovové, dřevěné, v různých tvarech a velikostech. Zapeklitým úkolem bude i sestavení Rubikovy kostky. Ti, kteří už jsou v tom zběhlí, mohou vyzkoušet složit Rubikovku na čas a neustále se zlepšovat. Neposedné dětičky zaujme i logické bludiště, ve kterém budou mít za úkol uspořádat věže tak, aby se kulička dostala úspěšně až do cíle. Tato hra je perfektní pro trénování prostorové představivosti a logického myšlení.

Deskovky, které zaujmou menší i větší děti

Pro zabavení menších i větších dětí jsou skvělé deskové hry. Stačí jen zvolit takovou, která je vhodná k dané věkové kategorii a můžete se společně pustit do hraní. Kluky určitě zaujme deskovka na téma počítačové hry World of Tanks. Mozkové závity zase pomůže potrápit Mozkovna plná grafických a logických úkolů a nebo postřehových a paměťových činností. Na své si přijdou i milovníci Harryho Pottera, na jehož motivy je možné si zahrát hru plnou vzrušujících famfrpálových výzev.

Photo by Debby Hudson on Unsplash

Pexeso jako skvělý trénink paměti

Trénovat paměť je žádoucí již od útlého věku. Mezi velmi oblíbené stolní hry patří i pexeso. To je vhodné již od 2 let a probudí v dětech nejen potřebu po přemýšlení, ale také zlepší jejich paměťové dovednosti a podpoří soutěživost. Nechte je třeba párkrát vyhrát a uvidíte tu upřímnou radost. Navíc si při hraní můžete paměťové dovednosti potrénovat i vy.

Prověřte společně s dětmi vaše vědomosti

Co takhle si prověřit dovednosti a znalosti? I vy a vaše ratolesti si můžete zahrát zábavné vědomostní hry třeba na téma dějin, zeměpisu či známých osobností. Ukažte, co víte, a naučte se nové věci. I vaše děti mohou získat nové vědomosti a dozvědět se něco zajímavého, a to zábavnou formou.

Zahrajte si na pořádné karbaníky

Proměňte se v karbaníky a pusťte se do hraní karet. Oblíbené a jednoduché je třeba Prší, Zelená louka nebo další podobné karetní hry. A až vás tyto karty omrzí, je možné si užít spoustu legrace při hře „záchod“, kdy položíte karty na hromádku rozložených karet postavíte dvě proti sobě a postupně vytahujete jednu za druhou. Prohraje samozřejmě ten, komu „záchod“ spadne.

Main photo by Daiga Ellaby on Unsplash

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..