Tipy na vánoční dárky pro děti do 3 let

Vánoce se blíží a každému se určitě hodí nějaký ten tip na dárek, kterým by mohl udělat radost těm nejmenším.

Proto jsem si říkala, že by se článek, kde bych shrnula hračky, které Emmička má a ráda si s nimi hraje, a pár hraček, které bych jí letos sama chtěla pořídit, mohl hodit i ostatním. 

Pozn.: Text s odkazem na danou hračku je vždy zvýrazněný červeně a tučně.

Interaktivní hračky

Tablet od Fisher Price. Má tři úrovně, takže se s nimi děti učí poznávat různé věci na obrázcích, ale také třeba písmena. Jsou tam i písničky, které se dětem líbí. Vhodný od 1 roku

Od Fisher Price jsme měli i tenhle telefon, který jsme ale bohužel někde na cestách ztratili. Ale když ho teď Emmička někde na návštěvách vidí, hned si s ním zase hraje. Vhodné od 6 měsíců do 3 let.

 • ALBI tužka

Tahle tužka je pomocníkem při našem cestování, kdy dokáže zabavit na dlouhou chvíli, ale taky si s ní Emmička úžasně vyhraje doma. Albi tužka učí děti poznávat věci, zvířata a celý okolní svět, vypráví pohádky, příběhy, zpívá, učí děti cízí jazyky. Všechno podle toho, jakou knížku si k ní pořídíte. Nahrát si můžete i vlastní písničky nebo zvuk. Doporučuji pro děti od cca 2 let. Dřív tužku nedokáží ovládat. Albi tužku seženete na eshopu Albi.

Hudební nástroje

Je to sice náročnější pro rodiče, ale o to větší zábava pro děti. A vést děti k hudbě už od malička? To je přece fajn. Tyto nástroje seženete na eshopu Promrnousky.cz.

Knížky

Máme rádi knížky od nakladelství Svojtka a taky personalizované knížky od nakladatelství Modrý slon.

Hry na profese

 • Kuchyňka/Obchod/Ponk

Snem asi každého malého dítěte je mít něco, kde můžou být a chovat se jako dospěláci, ale být si tam svými pány. Kuchyňky, obchůdky, ponky apod. To jsou přesně ty věci, se kterými se učí to, co se jim bude jednou v dospělosti hodit. Emmička letos konečně kuchyňku dostane, ale ve školce si právě ráda hraje třeba i s ponkem a opravuje domeček 🙂 Myslím, že si s takovými dárky děti vyhrají cca od 1,5 roku.

Tuhle krásnou kuchyňku seženete třeba na eshopu Promrnousky.cz

 • Čajový set – ke kuchyňce se dá doukoupit spoustu dalších doplňků. Jako třeba čajový set.
 • Pokladnička

Další z věcí, která dodává dětem pocit důležitosti. Učí se manipulovat s penězi a chápat, jak to v tom dospěláckým světě funguje :).

 • Vláčkodráha/Autodráha

Tahle krásná vláčkodráha, pokladnička i čajový set je také z eshopu Promrnousky.cz

 • Dům pro panenky

Mít svůj vlastní dům a svoje království? To je přece pro takový mrňousky něco úžasnýho! Tento je z eshopu Kidtown.cz

 • Panenka/autíčko

Co by bylo dětství bez pořádné panenky a autíčka? A nemyslím si, že by panenky byly jen pro holčičky a autíčka pro kluky. Naopak, i kluci by se měli učit, jak se starat o „miminko“ a i holčičky by určitě měli radost, že mají auto, se kterým můžou jezdit po pokojíčku.

Něco pro tvořivce

Rozvíjet fantazii v takhle útlém věku je opravdu důležité. Proto ani na takovéto hračky byste neměli zapomenout.

 • Lego/stavebnice – pro menší děti je vhodné Lego Duplo, které se hodí pro děti od 1 roku
 • Samolepky – které děti neradi lepí? Existují i 3D samolepky, které jsou vhodnější pro menší děti.

Hry

 • Puzzle – pro úplně nejmenší
 • Pexeso – originální hmatové pexeso
 • Duhové kamínky – moc hezké zpracování kamínků a něco, u čeho děti dokáží rozvíjet fantazii, ale taky učit se poznávat barvy.
 • Moje první hry a domino – soubor her pro děti od 3 let, který mám v plánu koupit i Emmičce. Stejně jako tohle domino a spoustu dalších her seženete od české firmy Efko.

Motorické hračky

 • Chytání ryb

Bohužel už si nepamatuju, odkud máme my tuhle hračku (jsou v ní velké části, takže je vhodná i pro děti pod 2 roky), ale dají se koupit různé. Třeba Lidl takovou podobnou prodává.

Bezva věc na nevybitou energii a ještě si tím děti cvičí motoriku. Vhodné pro děti od 2 let. Doporučuji koupit v Ikea. Koupili jsme původně značku Woody a kolíky snadno propadávají, takže děti nemusí vyvinout žádnou sílu ani snahu a kladívko se po třech dnech rozlepilo.

 • Bowling pro nejmenší

Tyhle zvířátkové kuželky jsou sice menší, než ty tradiční, ale jsou dřevěné (což já většinou přednostňuji) moc hezky zpracované. Koupíte tady na eshopu Kidtown.cz.

Hračky vhodné pro aktivní pohyb

 • Dřevěná houpačka

Tuhle dřevěnou houpačku jsme zatím zkoušeli na různých návštěvách a vždycky měla úspěch. Konečně se jí Emmička dočká i doma 🙂 Má široké využití (houpačka, prolézačka, skluzavka a další) a dá se kombinovat s dalšími průlezkami. My máme ze stránky Aktivni-rodicovstvi.cz.

 • Hopsadlo

Tuhle kravičku Emmička dostala už k jejím prvním Vánocům. Pořádně na ní začala ale hopsat až tak od roku a půl. A hopsá na ní pořád a čím dál tím víc 🙂 Koupit ji můžete třeba tady.

 • Další balanční hračky pro cvičení rovnováhy najdete na stránce Spravnahracka.cz
 • Dětské křesílko

Kouskem malého „nábytku“ šitého na míru pro malé děti, uděláte radost určitě každému mrňouskovi. My máme přesně takové.

Na ven

Odrážedlo/motorka

Lehkou motorku využijí děti od nějakých 15 měsíců (alespoň Emmička na ní v té době začala trénovat. Odrážedlo doporučuji pro děti od 2 let. Na trhu je velké množství odrážedel. Článek o tom, jaké odrážedlo máme my a proč najdete tady.

Koloběžka

Koloběžku dostane Emmička pod stromeček. Pokaždý, když ji někde vidí, hned se na ní musí vozit. Takže tohle je pro nás letos jasná volba. Líbí se mi na Decathlonu.

Trampolína

Nevím ještě jestli ji dostane Emmička pod stromeček. Spíš to necháme na jaro. Ale z trampolíny se může vždycky zbláznit, takže úplně vidím tu její radost, až jí jednou uvidí na zahradě! Existují ale i menší trampolínky, které se hodí i domů. Třeba taková.

Klouzačka

Kdo se jako dítě nerad klouzal? Klouzaní milují snad všechny děti. Široký výběr najdete třeba tady.

Další tipy najdete i v článku Tipy na dárky k prvním narozeninám.

Tak to byl můj celkem obsáhlý výběr tipů na dárky pod stromeček. A co se objeví na Štědrý den pod vaším stromečkem? Podělte se s ostatními.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..