Proč je důležité dávat si předsevzetí a jaká jsem si dala letos já

Je tu nový rok a s ním přicházejí tradiční novoroční předsevzetí. Existují tři skupiny lidí. Ti, kteří si předsevzetí nedávají, ti, kteří si předsevzetí sice dají, ale pak ho stejně porušují. A pak jsou samozřejmě ti, kteří vše dělají tak, jak si na Nový rok předsevzali – těch je (co si budeme povídat) naprostá menšina.

I já jsem si kdysi dávno dávala předsevzetí, která jsem neplnila, až jsem se dostala do stavu, kdy jsem si žádná předsevzetí nedávala radši vůbec.

Letos jsem si ale dale hodně velký cíle, kterých bych ráda dosáhla, a to ne proto, že je to moderní, ale proto, že chci! Navíc si myslím, že mít nějaký cíl, je víc než důležitý!

Jaké plány, předsevzetí a cíle mám?

  • Certifikát z angličtiny – anglicky umím celkem obstojně (alespoň jsem nikdy neměla problém se domluvit a porozumět, když jsem byla v cizině), mám ale velké mezery, o kterých vím a chtěla bych si koncem letošního roku říct, že anglicky opravdu UMÍM!
  • Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou – trochu doufám, že by mi to mohlo pomoct v mém malířském umění, které je na úrovni asi sedmiletého dítěte (možná je to horší, ale to si nepřiznám). Při představě, že bych měla za chvíli svému dítěti kreslit, je mi trochu mdlo, protože pochybuju, že by z mých výtvorů Emmička vůbec poznala, co to má být.
  • Zdravý životní styl – o to už se pokouším delší dobu ( i když je to s mimčem občas dost náročný – když třeba v poledne zjistím, že jsem ještě nesnídala)
  • Poznávaní nových míst – alespoň jednou za měsíc (ideálně jednou za 14 dní) se podívat na místo, kde jsem ještě nikdy nebyla. A že těch míst jenom v okolí je!
  • Víc sportu – plavání, tenis, jízda na kole, rychlejší chůze při procházce s Emmičkou, no prostě se víc hejbat! (víc – rozuměj alespoň dvakrát týdně)
  • Naučit se šít – to bude pro mě trochu bojovka – neumím nic (tak uvidíme, jak se mi to podaří a jak moje šicí umění zhodnotím na konci roku)
  • Pozitivní nálada – i když je to někdy hodně těžký, tak mým cílem je bejt co nejvíc v pohodě a tuhletu pozitivní náladu předávat Emmičce. Protože s úsměvem jde převe všechno líp!

A proč si myslím, že je tak důležité dávat si nějaké cíle?

Protože bez cíle zlenivíme! Pokud chceme v životě něco dokázat a neplácat se pořád na jednom místě, je důležitý dát si nějaký cíl! Je jedno, jestli si ho dáme na začátku roku, v létě nebo na svatýho Martina. Důležitý je jít si za svým cílem, mít pevnou vůli a nenechat se odradit od ostatních, špatným počasím nebo špatnou náladou. Udělejme si ten život tak, jak chceme my a žijme podle svýho nejlepšího vědomí a svědomí. Žijeme přece jen jednou, tak ať to stojí za to!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..