Oslava Emmičky prvních narozenin

Už je to skoro dva týdny, co měla Emmička oslavu prvních narozenin a já se až teď dostala k tomu, abych vám ukázala fotky a napsala, jak probíhaly všechny přípravy a taky jak to celé nakonec dopadlo.

Kdy začaly přípravy

Nad Emmičky oslavou jsem začala přemýšlet asi dva měsíce předem. Což je na můj vkus docela dost s předstihem a řekla bych, že je to tak akorát 🙂

Kde mít oslavu?

První otázka byla, jestli udělat oslavu doma, anebo ji uspořádat v nějaké restauraci nebo kavárně. Chtěla jsem ale, abychom si všichni oslavu v klidu užili. Takže rozhodnutí mít oslavu doma padlo vcelku rychle. Nemusela jsem totiž moc přemýšlet, jestli se k nám všichni vejdeme (bylo nás 18). Máme doma velký prostor, takže v tom problém nebyl.

Jaký dort?

Nejsem kuchařka, ani se nepovažuju za food blogerku, i když s vámi občas sdílím nějaký ten recept. A dort, kde se bude vyjímat jednička, jsem chtěla, aby vypadal opravdu hezky a ne nějaký můj hokus pokus. Na druhou stranu jsem chtěla Emmiččce dopřát pěkně si zapatlat v něčem dobrým a sladkým.

Nakonec jsem se rozhodla mít dorty dva. Ten pro všechny ostatní jsem si objednala od jedné paní, co dělá ty nejluxusnější a nejpoctivější dorty široko daleko. Její profil najdete tady. A určtiě jsme neudělali chybu. Dort byl opravdu úžasný a všichni ho chválili!

 

Dort pro Emmičku jsem udělala sama. Tak, aby byl z ingrediencí, na které je Emmi zvyklá a bez rafinovaného cukru. Který jí zatím nechci moc dávat, anebo jen opravdu vyjímečně. Recept na dort najdete tady 🙂

Co dekorace?

Další otazku, kterou řeší asi všichni, kteří si dělají oslavu sami doma. Hodně jsem se inspirovala na internetu. Rozhodla jsem se, že základní barvy pro oslavu budou typicky růžová, bílá a zlatá.

Objednala jsem si balónky (včetně velké zlaté jedničky), organzy, perličky na vlasci i pom pomy z webu www.mojeparty.cz.

Co na památku?

Nejsem úplně tvořivý typ, ale čím delší dobu jsem na mateřské, tím víc mě to tvoření chytá. Chtěla jsem tak vytvořit něco, čím bychom si ten společný rok připomněli a připomínali si to i dál. Fotek v mobilu a na počítači mám tisíce. Ale, jak to tak v dnešní době bývá, nic hmotného.

Proto jsem se rozhodla jí udělat obraz z fotek, kde by byla Emmička v jednotlivé měsíce, jak šel čas. Byl to trochu problém, najít nějaké reprezentativní, protože jsem ze začátku fotila jen na mobil. Až od jejího půl roku jsem začala fotit na zrcadlovku. Nakonec jsem ale vybrala, co nejlepší možné fotky, starý obraz koupila v zastavárně, vnitřek vyřízl Filip a nabarvil rám. Potom už jsme jen tvořili.

Udělala jsem ještě jeden obrázek, kde je fotka Emmičky hned po narození a fotka přesně po roce.

.

Třetí mnou vytvořený dárek byl dopis k prvním narozeninám, který už jste si mohli přečíst tady.

A čtvrtá – poslední – věc, která Emmičce a nám zůstane navždy jako vzpomínka je video, které jsem sestříhala z fotek a videí zachycující naše společné chvilky. Sažila jsem se ho zkrátit na únosnou míru. I tak mělo něco přes 20 minut.

Je to tady – oslava!

V den oslavy jsem, jak to u mě bývá zvykem, nestíhala a navíc jsem byla nervózní, aby měli všichni všechno a nic nechybělo. Nakonec se vše povedlo. Jediné, co mě trochu mrzí je, že jsem/jsme úplně zapomněli na focení a tolik fotek nemáme. Na druhou stranu jsme si to všichni užili a vzpomínky nám všem zůstanou a Emmičce o tom všem budeme jednou vyprávět. Ta její radost z dárků a hlavně z toho, že je obklopená lidmi, byla nesmírná.

  

 

O tom, jaké dostala dárky, proč jsem se rozhodla jí dávat dárky postupně a ne všechny v jeden den a tipy pro vás na dárky k prvním narozeninám budou už brzy v dalších článcích.

Mějte krásný víkend.

Vaše Verča 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..