Nosím stále brýle? Ne nutně…

Ten, kdo nosí brýle, ví, jak moc někdy dokáží potrápit v každodenním životě. Od sportování, přes hraní si s malými dětmi, po zamlžení se skel v zimních měsících. Proto spoustu lidí přemýšlí nad volbou kontaktních čoček. Variantou tak mohou být pohodlné jednodenní kontaktní čočky #bioview Daily.

Jaké jsou výhody kontaktních čoček?

Odlišností mezi brýlemi a kontaktními čočkami bychom zaručeně našli nespočet. Jaké jsou ale ty základní výhody nošení kontaktních čoček #bioview Daily?

  • S kontaktními čočkami máte jasnější a širší zorné pole. 
  • Neřešíte odrazy světla a zkreslení, ani zamlžená skla brýlí.
  • Také si můžete naplno užívat sportovních okamžiků, a to i jako samotný sportovec. Nemusíte se tak bát, že vám při sportu brýle spadnou nebo vám je někdo rozbije. 
  • Kontaktní čočky vás nebudou tlačit na nose ani za ušima.

Co když mám syndrom suchého oka?

Lidé, kteří trpí syndromem suchého oka, jsou ti, kteří nejčastěji preferují brýle před kontaktními čočkami. Čočky #bioview Daily jsou však ideálním řešením pro ty, co bojují s poruchami slzného filmu. I díky tomu, že se jedná o jednodenní čočky, zajišťují vysokou míru hydratace na úrovni 47%, která zaručuje hydrataci očí po celý den, a to i při dlouhých hodinách práce na počítači.

Jak přejít z brýlí na kontaktní čočky?

Pro toho, kdo je zvyklý na brýle, může být přechod na kontaktní čočky nezvyk. To ale neznamená, že musí u brýlí nutně zůstat. Přechod z brýlí na kontaktní čočky může usnadnit těchto pár tipů:

  • Začněte pomalu.

Chvíli trvá, než si člověk zvykne na celodenní nošení kontaktních čoček. Takže i když budete z čoček nadšení, nespěchejte. Může trvat týden nebo dva, než si zvyknete na pravidelné nošení.

  • Buďte trpěliví

Protože přechod z brýlí na kontaktní čočky vyžaduje čas, je lepší se vyhnout jakýmkoli důležitým sportovním aktivitám nebo událostem, na kterých byste chtěli nosit kontaktní čočky, než si na své nové čočky zvyknete.

  • Udržujte čistotu

Před každou manipulací s kontaktními čočkami je nezbytné umýt si ruce. Nejen, že tak zůstanou čočky a oči bez nečistot, ale také tím zabráníte infekcím a podráždění očí.

  • Nezaměňte čočky

Většina lidí má na každém oku různé dioptrie. Nošení nesprávných čoček může vést k namáhání očí, bolestem hlavy a rozmazanému vidění. Nejlepší způsob, jak se vyhnout záměně čoček, je dodržovat určitou rutinu. Uchovávejte proto levou a pravou čočku na příslušných stranách pouzdra na kontaktní čočky. Většina pouzder je pro tento účel označena písmeny „L“ a „R”. Někdy jsou odlišené i barvou.

  • Sežeňte si kvalitní sluneční brýle

Protože kontaktní čočky nemají UV filtr, je dobré si na léto sehnat kvalitní sluneční brýle, které se postarají o spolehlivou ochranu vašich očí.

Takže čočky nebo brýle?

Brýle mohou být stylovou volbou. Na výběr je mnoho velikostí, tvarů a barev obrouček, ze kterých si můžete vybrat. Nošení např. při sportu však není praktické. Čočky mají sice také určité nevýhody, ale celkově jsou vhodné pro většinu lidí a mohou být vynikajícím způsobem korekce vašeho vidění.

Velký výběr kontaktních čoček najdete tady.

„Sponzorovaný článek“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..