Emmy první kolo – odrážedlo First Bike

Ještě nedávno Emmička jezdila jenom na motorce. Takové té klasické plastové, co má skoro každý jen s jinou barvou, která je zaručeně vždycky lepší než ta vaše.

Měla ji už od nějakých svých 14ti měsíců. Před jejími druhými narozeninami jsme začali uvažovat, jestli bychom ji neměli pořídit už nějaké pořádné odrážedlo, které by se hlavně hodilo daleko víc do toho našeho terénu než motorka s malými plastovými kolečky.

Kritéria, podle kterých jsme se rozhodovali, jaké odrážedlo vybereme, bylo hodně:

  • Co nejnižší váha odrážedla – byli jsme smíření s tím, že ne jednou to kolo poneseme
  • Nafukovací kola – bydlíme na vesnici, kde je většinou dost nerovný terén, polní cesty apod., takže taková, která se hodí do přesně našich zálesáckých podmínek
  • Sedátko nízko– aby na něm Emmička pohodlně dosáhla nohama až na zem
  • Dobré recenze a doporučení od známých – nemám ráda, když se kupuje zajíc v pytli 🙂 takže na doporučení a recenze dávám hodně

Všechna tyto kritéria splňovalo kolo First Bike CROSS a roli sehrál i fakt, že jsme si ho u známých mohli vyzkoušet a bylo vidět, že jí sedí. 

Proto jsme neváhali a Emmičce ho pořídili. Zvolili jsme konkrétně First Bike CROSS red.

Odrážedlo nám domů přišlo rozložené v krabici. Dával ho dohromady Filip a měl to během chvilky hotové. Není to nic složitého. Hned na první dojem je poznat, že se jedná o kolo poctivé.

Znaky odrážedla First Bike

S váhou 3,9 kg se jedná opravdu o jedno z nejlehčích odrážedel tohoto typu na trhu, takže si ho děti sami zvednou a po nějakém tréninku stability i sami nasednou. Přesto má bytelnou konstrukci a člověk se nebojí, že se někde v zatáčce “rozpadne”. Je na něm prostě vidět kvalitní zpracování.

nafukovací kola s hrubším vzorem, takže k nám do terénu jak dělaný. Emmičce se na něm opravdu pohodlně jezdí. Necítí tolik nerovnosti (a že jich u nás máme dost) a tím pádem ani nemusí dávat do odrážení tolik síly a námahy (to souvisí i s váhou odrážedla), jako musela třeba při jízdě na plastové motorce.

nízko sedátko. Rozsah výšky sedátka je 34,5 – 44,5 cm. Ale pokud potřebujete ještě výšku o něco snížit, je dobré koupit adaptér na snížení sedátka, které sníží jeho polohu o další 4 cm. Na začátek ho měla Emmička nejníž, co to šlo, ale už jsme ho jednou dávali o něco výš. 

Na řidítkách najdete i ruční brzdu, kterou ale Emmička zatím nepoužívá a brzdí nohama. Co jsem četla, začínají ji děti používat někdy okolo 3 let.

Kožené, pohodlné, skvěle tvarované sedátko, ve kterém je vidět, že se opravdu krásně sedí. 

Co se mi líbí, jsou řidítka, která se neprotáčí. Panuje na to hodně názorů, ale Emmička, ještě na motorce, párkrát spadla, když blbla a protáčela řidítka, nebo se otočila za mnou a s ní se otočila i řidítka. Má to „nevýhodu“, že na místě se neotočí úplně do strany, ale Emmiččce to dělalo problém jen chvíli. Teď už ví, jak na to.

Cena se pohybuje okolo necelých 3.000 Kč.

A jako poslední, ale důležitý, je fakt, že u něj platí časově neomezená záruka na rám a vidlici a na ostatní části je záruka 5 let

Jak jsme s odrážedlem spokojeni?

Nečekala jsem, jak rychle si na něj Emmička zvykne a jak rychle získá stabilitu a rovnováhu. Je to opravdu skvělá příprava na “opravdické” kolo, u kterého se pak děti obejdou už bez postranních koleček.

K odrážedlu First Bike CROSS red nemám sebemenší výtku. Opravdu jsme s ním moc spokojeni.

Nevýhody odrážedla

Jediné, co bych u odrážedla uvítala, by byl stojánek, který zde není. Ale to je drobnost.

Doplňky, které k odrážedlu máme (pozn. teprve jsem je objednala a nafotím je v akci hned, jak to půjde):

Zvonek 

Košík na nezbytnosti

Helma

Emmička jezdila prozatím u nás na travnaté cestě, ale teď už vidím, že se s odrážedlem můžeme vydat i jinam, a to bez helmy opravdu nerisknu. My vybrali tu, u které je chráněn i zátylek dítěte.


Reflexní vesta nebo prvky na kolo

Jaké zkušenosti máte s odrážedly vy? Je tady něco, na co jsem třeba zapomněla?

Článek vytvořen ve spolupráci s e-shopem Moje kolo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..