Výlet na Kunětickou horu

 

mapa

 

Minulé úterý jsme si udělali nákupní výlet do Pardubic. A protože je to kousek od Kunětické hory a počasí bylo příjemné, rozhodli jsme se o výšlap na Kuňku.

Těm, co to tam znají a bydlí kousek od hradu, určitě nemusím nic popisovat. Takže článek je spíš pro ty, co se tam chystají poprvé.

 

04

Kuňka je asi 10 – 15 minut autem od Pardubic směrem na Staré Hradiště. Takže žádná dálka!  My jsme se tam vydali asi ve 3 odpoledne, když už Emmička vypadala, že má dost nakupování a že by ocenila i nějaký ten výlet do přírody, kde si bude moct v klidu zdřímnout, anebo pokochat přírodou. Věděli jsme, že nepůjdeme na prohlídku hradu, ale že to vezmeme spíš jako volnou procházku.

Tak kdy už tam budeme? Jakmile uvidíte spoustu aut a Restauraci pod Kunětickou horou, jste na místě.  Zaparkovat se ale dá jak u restaurace, tak i o malinký kousek blíž hradu (cca o 100 m) na placeném parkovišti pod Kunětickou horou.

03

 

Pokud nebudete mít kočárek s sebou, tak se můžete svézt nahoru i dolů vláčkem, který tam jezdí v pravidelných intervalech.

My měli sice Emmičku v nosítku, ale protože v tu dobu nebyla tak zvyklá na nosítko, pro jistotu jsme vzali i kočárek. No ještě, že jsme to udělali! J Jen jsme vyšlápli nahoru, začala se v nosítku kroutit a naříkat. Asi by za chvíli usnula, protože naříká před každým usínáním, ale jelikož už na nás  začali všichni koukat, jako že ji chudáka mučíme v nosítku, rozhodli jsme se ji dát do kočárku. Noooo.. řeknu Vám, že to bylo tisíckrát horší. Řev přes celou Kuňku, takže jsme se nahoře pěkně otočili a šlapali zase dolů. Během 3 minut Emmička usnula, tak jsme se ještě trochu porozhlídli okolo.

Je to krásné místo a určitě stojí za to ho navštívit. Určitě se vyplatí i prohlídka. Na tu my se s malou neodvážili, protože víme, jakou ona potřebuje pořád zábavu.  A kazit ostatním návštěvníkům prohlídku, to jsme opravdu nechtěli J.

Takže pokud nemáte ještě žádný plán na víkend nebo jen nějaké odpoledne, neváhejte a udělejte si na Kunětickou horu výlet!

Jaký čas si vyhradit?  Cca 50 minut nám to trvalo od auta nahoru a zpátky k autu volnou procházkou a bez prohlídky hradu. Takže pokud se chystáte i na prohlídku musíte počítat alespoň se 2 hodinami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..