Veselý Kopec – udělejte si výlet do minulosti

Staré roubenky a krásná příroda v okolí. To je skanzen Veselý Kopec – místo, kde alespoň na chvíli  dostanete představu, jak se žilo od poloviny 19. století do poloviny 20. století.

Veselý Kopec je jediná rozsáhlejší expozice lidového stavitelství v přírodě ve východních Čechách.

V průběhu celého roku probíhá v tomto přírodním muzeu spousta akcí, které můžete navštívit. Jsou to například jarmarky, ukázky lidových obyčejů (masopustní obchůzka, jarní a vánoční obyčeje), ukázky řemesel. Pořadatelé nezapomínají ani na rodiny s dětmi, pro které pořádají také speciálně pro ně určené akce.

Nejbližší akcí je teď tradiční masopust, který se bude konat v sobotu 27. ledna.

Když se zde žádný kulturní program nekoná, je možné si skanzen v jakoukoliv roční dobu jen tak projít a přečíst si o každém stavení, které zde je, zajímavé informace.

Na Veselém Kopci se taky natáčelo spoustu krásných starších i nových pohádek (jedna za všechny – např. Lotrando a Zubejda)

Kolik byste si na takový výlet měli vyhradit času? Samozřejmě záleží na tom, jestli jedete konkrétně na nějaký program (v tom případě klidně celý den), ale třeba my tam byli jen tak na procházce a prošli jsme všechno za dvě hodinky (nikam jsme nespěchali).

Je místo vhodné pro kočárky? Určitě! Jsou samozřejmě místa, kam se s kočárkem nedostanete (např. do objektů, do schodů – ty se ale dají objet). Je lepší, když tam budete alespoň v páru a u kočárku se vystřídáte. Pokud nosíte v šátku nebo nosítku, nemusíte nic řešit.

Navíc se nemusíte bát, že tam umřete hlady a žízní. Hned vedle parkoviště najdete stylovou roubenku – hospůdku U Kováře Matěje, kde se nejen dobře napijete a najíte, ale ještě si můžete jako bonus dát zmrzlinový pohár! 🙂

Chcete se dozvědět víc a zjistit, kdy se koná jaká akce?  -> https://www.skanzen-vysocina.cz/cs

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..