Úspěšný výlet do Brna – Česká Miss 2017 a první noční hlídání Emmičky

A je to tu! Sobota 23.9. – den, kdy po 8 měsících příprav, proběhne dlouho očekávaný finálový večer České Miss 2017. Finále, ve kterém mezi 12ti finalistkami, je i moje nejmladší sestřička Ivča. A také pro mě den, kdy se po 8 měsících i já vydám večer do víru velkoměsta. Protože kdo by si mohl nechat sestřičky velký večer ujít, že?!

To, že proběhne finále 23.9., jsem věděla už od června. A když jsem se měla rozhodnout, jestli tam chci být, tak jsem neváhala. Chci! Na mysl mi ale hned přišla otázka, jak to uděláme s Emmičkou?

Nakonec nás napadla babička Jana, která ale s malou tolik času zatím netrávila. Babička naštěstí ochotně jela s námi s tím, že nám Emmičku pohlídá na hotelu, než se za dvě až tři hodinky vrátíme z DRFG Arény, kde finále probíhalo. To ale nepředbíhejme.

Naplánovali jsme si cestu po obědě, abychom v Brně byli okolo 3 hodiny a zároveň byla Emmička unavená a cestu do Brna, trvající cca hodinu a půl, nám prospala. To se povedlo jen zčásti. Emmička sice hned usnula, ale asi za půl hodinky byla vzhůru. Naštěstí nás v autě vždycky zachrání hračky, takže jsme tu deštivou cestu přečkali v klidu a už jsme byli na hotelu v Brně.

IMG_20170923_131751[1]

Ubytovali jsme se blízko nádraží, abychom to měli kousek do DRFG Arény, ve VV hotelu Garni (recenzi tohoto hotelu najdete již brzy v novém článku).

Jakmile jsme si odnesli všechny věci na pokoj, dali si nějaký ten refrešík na dodání energie, vydali jsme se uspat Emmičku v kočárku do centra Brna (resp. do Vaňkovky J ).  Brňáci mají soboty zřejmě ve znamení šopování, protože to, co se odehrávalo ve Vaňkovce, byl absolutní blázinec! Filip malou uspal rychle venku a už se s ní motal mezi davem lidí. Já vlítla rychle na čumendu do tří obchodů. A protože jsem nic nepotřebovala, tak jsem si v Mohitu samozřejmě koupila řetízek na krk, který se mi hodil k šatům na večer. A já na krk nic neměla, tak co si neudělat radost (holky známe, že jo)?

Pak už jsme vlítli pro bagetu, abychom neumřeli hlady a hup šup zpátky na hotel. Emmičce jsem připravila mlíčko, čajíky, hračky a dala instrukce babičce, co a jak má a nemá Emmička ráda, jak ji uspáváme, co dělat a hlavně co nedělat a uklidnila ji, že budu celou dobu na telefonu, a kdyby bylo nejhůř, jsem na hotelu za pár minut! To teda po pravdě uklidňovalo i mě! 🙂

Rychle jsem se zkulturnila a v 18:45 už na nás všechny čekal taxík před hotelem a my si to směřovali k DRFG Aréně. Přiznám se, že jakmile jsme byli na místě, zaplavila mě nervozita. Možná jsem byla nervózní z toho, že jsem nechala Emmičku u babičky, možná jsem byla nervózní i za Ivču. Vím, jak moc pro ni byl náročný celý rok spojený s přípravami na tenhle večer a chtěla jsem, aby se jí to všechno povedlo tak, jak ona chtěla!

Před arénou už bylo spousta dalších lidí, kteří si nechtěli nechat večer České Miss ujít! Když jsme přišli dovnitř, chtěli jsme si odložit věci v šatně, ale k našemu překvapení, tam žádná šatna  pro diváky připravená nebyla. Takže jsme se šli, my holky, usadit nejen v krásných večerních róbách a kluci v kvádrech, ale v rukách jsme si hezky drželi bundy a deštníky. Krása! 🙂

img_20170923_1940341.jpg

Moderátor Per Říbal nás tam všechny přivítal a finálový večer byl zahájen. Všechny soutěžící holky byly představené a v průběhu programu se tam ještě několikrát ukázaly. Ivče to moc slušelo, byla nádherná! Já celou dobu nervózně podupávala, a kdybych nekojila, tak si snad dám i panáka, jak jsem byla nervózní. A čím víc se schylovalo k vyhlašování výsledků, tím jsem byla nervóznější!

Babička Jana mě přes smsky uklidnila, že Emmička spinká a je hodná, takže jsem si večer mohla užívat.

Ani jsme se nenadáli a už to bylo tady! Začalo se vyhlašovat. Nejdříve vyhlásili tvář Juliette Armand, kterou se stala Petra Mácová. Poté už zbývalo vyhlásit tři nejdůležitější místa. Tajně jsem doufala, že brzy uslyším Ivči jméno!

Jakmile byla vyhlášená jako druhá vicemiss a Miss Supranational Terka Vlčková, zbývala poslední dvě volná místa. Jako správný moderátor nás Petr pěkně napínal.

Pak zazněla ta věta: „První vicemiss a Českou Miss Earth 2017 se stává………. Dívka s číslem 5, Iva Uchytilová!!!!!!!“

Hurá, jupí, ááááááá!!!!!!!! Ivča to přece jen dokázala! Je nejlepší, je nejskvělejší! Měla jsem slzy v očích! Tak moc jsem jí to přála a ona ten večer zvládla na jedničku podtrženou a ještě s hvězdičkou!

Českou Miss a první místo nakonec obsadila Míša Habáňová.

Všichni jsme byli dojatí a plní euforie! Začali jsme řešit otázku, jestli jít na afterpárty. Teda já to začala řešit, a to hlavně kvůli Emmičce. Od babičky Jany jsme ale dostali svolení, a tak jsem  po třičtvrtě roce zjistila, že noční život není jen o kojení a přebalovaní, ale že se lidi v noci můžou i bavit. Jak krásný pocit! 🙂

Na afterpárty bylo spoustu jídla i pití, takže jsem hned ochutnala nějakou tu dobrotu. Ale pocit staženého žaludku přetrvával, takže jsem spíš zobala jako vrabec. Navíc, jelikož normálně ještě kojím, měla jsem v šatech časovanou bombu a z mých dvojek se staly asi tak šestky, takže jsem docela často musela odbíhat a průběžně odstříkávat mlíko 😀 Paráda!

img_20170923_2313201.jpg

Večer se vydařil ukázkově a dokonce jsme si i zatancovali. Ve tři ráno už jsme byli dostatečně unavení na to, abychom se vydali zpátky na hotel. Při příchodu na nás čekala babička, která bravurně zvládla hlídání Emmičky.  Emmička se samozřejmě vzbudila, jak nás slyšela, ale po kojení hezky znovu usnula a my taky!

IMG_20170924_075420[1]

Ráno jsme se nasnídali, sbalily, udělali nějaký nezbytný nákup, naobědvali a vyrazili směr domov. Byl to úžasný večer plný nádherných zážitků a já jsem ráda, že jsem toho díky babičce mohla být součástí!

Sobota 23.9. 2017 se prostě vydařila nám všem!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..