SLOVINSKÁ ROADTRIP TŘETÍ DÍL – VÝLET NA JEZERO BLED

Třetí den ve Slovinsku byl ve znamení přejezdu z Kranjské Gory do Bohinjské Bistrice. Trasa vede kolem jezera Bled. I když už jsem tady jednou byla (nebo možná právě proto), chtěla jsem to vidět na vlastní oči ještě jednou a vzít tam celou rodinu. 

Po snídani v hotelu, zabalení všech našich věcí, jsme se vydali do obce Bled, která je od Kranjské Gory vzdálená cca 40 minut jízdy autem.  Plán byl za cca 2 hodiny obejít jezero, jít se podívat na vyhlídku Ojstrica, v případě dobrého času vyjet autem k hradu Bled. Potom zajet na soutěsku Vintgar, kterou nám doporučovalo hodně lidí. Bohužel čas i počasí hrály proti nám. Místo chladnějšího počasí, které jsme trochu čekali koncem května, byly tropy. Potily se nám snad i prst na rukách.

Druhým problémem byla doprava. Proč? Za prvé je tu celkem velký provoz, takže všechno trvá a za druhé se špatně hledají parkovací místa.

Hned u jezera můžete parkovat zadarmo, ale pouze hodinu. Takže jestli sem nejedete jen kvůli fotce, musíte najít parkování  Jedna možnost je parkovací dům Lake Bled parking, kde zaplatíte 5 EUR na celý den. Asi nejlepší možnost, která tady je.

Tam jsme parkovali nakonec my. 

Určitě vás zajímá nejčastější otázka. Bylo tam hodně turistů? Tak odpověď bude možná pro některé překvapující. Nebylo. Řekla bych, že turistů tam bylo kupodivu i o dost míň něž u jezera Bohinj. Což teda po pravdě překvapilo i mě.

 

Jezero jsme si v klidu obešli za cca 4 hodiny s jednou asi půl hodinovou přestávkou na pláži. Občas musela Emmička ale chodit sama a to nám procházku trochu protáhlo. Říkají, že se dá obejít za dvě hodiny. Co nebylo úplně ideální bylo i to teplé počasí, které nám dávalo dost zabrat. Tím pádem jsme museli vzdát další plánovaná místa. Vyhlídku, hrad i soutěsku Vintgar.

I tak jsme ale strávili u Bledu krásný čas, dokonce jsme i smočili nohy na pláži. A i když hodně lidí říká, že by tam kvůli turistům nejelo, tak dělá velkou chybu!

Co všechno kromě procházky okolo jezera, vyhlídky a hradu můžete podniknout, pokud máte čas a chuť? 

  • Okolo jezera jezdí vláček, takže si dobu procházky můžete výrazně zkrátit, pokud jste v časovém presu. 
  • Projeďte se loďkou na ostrov ke kostelíku. To stojí opravdu za to. Můžete se projet tradiční loďkou s osobním “řidičem” 🙂 nebo si zaveslovat sami.
  • Vyražte s dětmi do Dinoparku (stojí ale za zvážení – na TripAdviseru nemá úplně ideální hodnocení)
  • Navštivte jednu z restaurací a ochutnejte místní specialitu Blejskou kremnou rezinu
  • Projedte se kočárem s koňským spřežením

Po procházce okolo jezera jsme se vydali do našeho dalšího ubytování, které bylo v Bohinjské Bistrici v Eco hotelu Bohinj.

Protože jsme toho měli opravdu dost, ubytovali jsme se a rozhodli jsme se navštívit Aquapark, který je sice vedle hotelu, ale hotel je s ním propojený podzemním tunelem, takže v nepříznivém počasí nemusíte vystrčit hlavu ani nohu z hotelu :). Což je skvělá věc. Víc se o tomhle hotelu rozepíšu v dalším článku. Takže tady pro zatím jedna fotka z aquaparku. 🙂

Po skvělým relaxu v bazéně, jsme opět vyřízení ulehli do postele. Další den nás čekalo jezero Bohinj a vodopády Savica.

O tom ale zase příště…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..