Šest věcí, které se změní při cestování s miminkem

Tak už nejste sami dva. Doma máte malý uzlíček štěstí a všichni Vám říkají, že teď už se teda rozhodně nějakou chvíli nikam nepodíváte. Vy si ale říkáte, proč?

Jasně, že už to nikdy nebude jako dřív. Že jste se ve tři hodiny rozhodli jet na kole a do pěti minut jste už měli vítr ve vlasech. Ale i s malým miminkem se dá cestovat a rozhodně není potřeba se toho vzdávat.

Tady Vám přináším šest věcí, na které musíte při cestování s miminkem myslet a na které jste stoprocentně myslet ještě nedávno nemuseli.

  1. Plán, aneb i každý prd je třeba naplánovat…

I když prcek pak může zavelet úplně jinak, dobře naplánovaná cesta, výlet nebo dovolená je základ spokojenosti Vás všech. A to je přece nejdůležitější! Není nic horšího přijet někam na hotel a zjistit, že tam není výtah a i když jste před porodem chodili oba dva každý týden třikrát do fitka, a po porodu byste nějaká ta kila chtěli shodit… Pochybuju, že budete chtít každý den tahat kočárek a věci do 5.patra po schodech.

A co taková dovolená v horách s kočárkem a okolo vás samé skály, kameny, příkopy a i když máte nejterénnější kočárek z nejterénovatějších, tak tenhle terén už je prostě moc? Jasně, že existují různá nosítka, ale ne každé miminko v něm chce hned být a ne pokaždé je nosítko možné využít.

Proto tuhle chybu určitě nedělejte a o Vaší cílové destinaci a možnostech, co vše se v okolí dá dělat, si zjistěte co nejvíc, ještě dřív než se tam vydáte.Určitě pak nechcete  celou Vaši dovolenou strávit koukáním z okna, mezitím co v náručí budete uklidňovat Vašeho drobečka.

  1. Příprava alá balíme, jako když se stěhujeme

Konec je dnům, kdy jste se vypravili do pěti minut. S miminkem, alespoň pro začátek  (později už budete vědět), počítejte na přípravu cca o půl hodiny až hodinu víc, než si myslíte. Ono totiž zabalit s sebou všechny věci, které miminko může i na obyčejnou hodinovou projížďku kočárkem potřebovat je nespočet (brzy v článku „Co nezapomenout zabalit na cestu s miminkem“).

Určitě ale vždycky balte dvakrát tolik věcí, než jste původně měli v plánu zabalit. Rozhodně tím neprohloupíte! A lepší mít toho víc, než kdyby Vám měli dojít plínky uprostřed túry na Sněžku. Vaše mrně by asi neocenilo berušku na lopuchu jako Pepin ve filmu S tebou mě baví svět 🙂

Navíc těsně před odchodem budete muset malého drobečka nakrmit, přebalit, obléknout… A to Vám zabere taky nějakou tu chvilku.

  1. Časový pres

Čas vlastně souvisí s každým jednotlivým bodem. Ale já se rozhodla dát ho schválně do samostatného bodu. Donedávna jste určitě tolik neřešili, jestli někam dojedete ve dvě nebo ve čtyři. Nebo jestli Váš výlet bude trvat hodinu nebo čtyři hodiny. Ač normálně můžete jet autem 100 km v klidu na jeden zátah a za hodinku a půl jste na místě. S malým prckem, který se Vám probere hlady za jízdy, nenaděláte nic jiného, než že budete muset zastavit, nakrmit ho, pravděpodobně i přebalit a poté teprve můžete frčet dál.  Krásně se nám pak z dvouhodinové výletu může stát čtyřhodinový. Určitě na to myslete při přípravě věcí s sebou!

  1. Smiřte se s tím, že ne všude budete s miminkem moct

A takových míst, kam s kočárkem nezajedete, nebo vůbec s miminkem nebudete moct, je nespočet. Je dobré se o místech, které chcete navštívit informovat dopředu (viz. udělat plán cesty 😉 )

  1. Všeználci vs. slaďoušové, kam se podíváš!

Pamatujete, že když jste jezdili sami, většinou si Vás skoro nikdo nevšiml, natož aby s Vámi někdo prohodil nějakou tu větu. Tak to s miminkem končí! Brzy si všimnete, jak jsou ti lidi okolo Vás tak nějak víc všímavější. Ti které budete zajímat se dělí do dvou skupin.  Říkám jim slaďouši a všeználkové.

Slaďouše poznáte podle toho, že se na Vás budou usmívat, budou milí a budou mít starost o téměř všechno. Donedávna nikoho nezajímalo, jestli spíte a jak a teď se Vás i cizí lidi ptají, jestli spíte dobře a nebudíte se v noci moc často (co to je moc často??!!), jestli Vás netrápí bříško (ptají se na Vaše střevní problémy nebo problémy miminka?).

„Pročpak pláče? Nemá hlad?“ Ježiš, a jo… Vždyť já jí už dva dny nedala najíst!  „Takhle byste ji v nosítku neměli nosit. Zvykne si na to a budete ji muset nosit pořád.“ No paráda, už se těším až si ji v náručí hrdě ponesu na maturitní ples! Tak přesně podle těchto rad poznáte všeználka.

Prostě a jednoduše, s miminkem o Vás najednou začnou mít zájem úplně všichni!

  1. Konec upravenému zevnějšku

A to ne kvůli tomu, že byste se o sebe najednou přestali starat (i když?). Milovanému synáčkovi nebo dcerušce je opravdu jedno, že jste zrovna na svatbě. Rozcuchat, počůrat, pokakat, poblinkat Vás může i tak! Zvažte tedy vždy nejen oblečení navíc pro miminko, ale i pro maminku a tatínka :-). Ať žijou společenské akce s miminkem!

 

Těch věcí, které se s miminkem změní, je určitě mnohonásobně víc. Ale i když ten Váš malý drobeček překope Váš dosavadní život od základů, není potřeba se cestování s ním vzdát. Miminku stačíte k životu hlavně a především Vy! A je mu jedno, kde zrovna v tu chvíli je. Takže pokud se na to cítíte Vy, cestujte a poznávejte svět s miminkem. Protože pokud budete spokojení Vy, bude i Vaše miminko 🙂

A jak je to u Vás? Jaké máte zkušenosti s cestováním miminkem Vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..