Proč nikdy necestovat do zahraničí bez cestovního pojištění?

Chystáte se do zahraničí? Nezapomeňte na jednu důležitou věc. A tou je cestovní pojištění. Díky němu se můžete v zahraničí vyhnout nepříjemnému překvapení v případě, že byste museli např. vyhledat lékařskou pomoc.

A je jedno, jestli jedete na skok např. Na Slovensko, nebo letíte na tři týdny na druhou stranu světa. Všude mimo ČR byste měli mít sjednané cestovní pojištění. Nikdy nevíte, kdy budete muset navštívit doktora, stane se vám nějaký úraz nebo budete řešit odpovědnost za škodu, což se s malými i většími dětmi může stát raz dva.

A proč se nevyplácí cestovat bez cestovního pojištění?

Můžete si říkat, že zrovna vám se nic nestane. Nebo že jedete do “levné” země… Ale to, že v zemi koupíte levně základní potraviny ještě neznamená, že je levná i případná hospitalizace. Nikdy také nevíte, jestli nebudete vy nebo někdo z rodiny potřebovat letecký transport. V některých státech (např. Japonsko) vás dokonce bez cestovního pojištění mohou odmítnout ošetřit. A to je opravdu to poslední, co chcete řešit.

A co by mělo cestovní pojištění zahrnovat?

 • dostatečné krytí léčebných výloh (alespoň 2,5 milionu)
 • Jak zranění, tak náhlou nemoc
 • Nouzový transport a následnou péči (např. Zranění na horách a transport do nemocnice)
 • Transport zpět do ČR, pokud by to bylo nutné
 • Aktivity, které chcete na dovolené provozovat (např. Pokud chcete lézt po skalách, nebo se učit surfovat, zjistěte si, že to vše pojištění zahrnujte) – někdy je nutné se pro určité extrémnější sporty připojistit
 • Zeme, do které chcete cestovat (nejlépe celý svět)
 • Je možnost prodloužit ho, pokud si chcete protáhnout dovolenou
 • Pokrývá i nejdůležitější cennosti, kdyby byly zcizeny nebo se ztratily
 • Nabízí kontaktní číslo, které je dostupné 24/7 a na kterém získáte důležité informace v případě, že budete v zahraničí potřebovat pomoct pojišťovny
 • Storno cesty v případě, že někdo onemocní (což se s dětmi – rodiče ví – může stát relativně lehce) a dovolená musí být zrušená
 • A v dnešní době by mělo zahrnovat nouzové situace (typický případ je covid) a politické nepokoje, které můžou vést ke zkrácení dovolené.

Pokud uvažujete o cestovním pojištění, mrkněte na pojištění od Direct pojišťovny, u které ho máte sjednané doslova lusknutím prstu. Můžete si dokonce stáhnout jejich aplikaci, díky které budete mít přehled o všem, co si sjednáváte a co máte sjednané. 

Se slevovým kódem “mama150” budete mít navíc slevu 150 Kč na pojištění, které si sjednáváte. Pokud si sjednáte např pro čtyřčlennou rodinu pojištění na víkend, dostanete se na cenu 1 Kč, a to je super :).

Slevový kód platí pouze v aplikaci od Direct pojišťovny zde, a to do 30.6. (určující je, kdy si pojištění sjednáte, ne kdy vyrazíte do zahraničí), tak neváhejte 🙂

Museli jste někdy řešit doktora v zahraničí? Jakou máte zkušenost se službami pojišťoven v případě, že jste museli cestovní pojištění využít?

Článek vznikl ve spolupráci s Direct pojišťovnou.

Úvodní fotka: Josh Willink: https://www.pexels.com/photo/mother-and-children-walks-near-body-of-water-1157399/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..