Pět dní v Singapuru s dětmi – náš itinerář

Singapur je sice rozlohou malá země v jihovýchodní Asii, nabízí ale nespočet možností, atrakcí a pokud tam chcete strávit jako my jen pár dní, rozhodně se musíte smířit s tím, že ani za týden neuvidíte všechno, co se v tomhle městském státě skrývá.

Proč jsme si vybrali zrovna Singapur? Je to proto, že už jsme před několika lěty se Singapore Airlines využili dvouhodinovou tour po Singapuru s Filipem sami a hrozně nás tenkrát bavil a taky proto, že jsme chtěli zase vidět na vlastní oči jedno z nejkrásnějších letišť na světě.

A jeden z velkých důvodů, a asi i ten největší, byl taky ten, že jsme letěli z Austrálie s Emirates a bylo pro nás velkým překvapením, že letenky byli levnější právě tehdy, když jsme si rezervovali stop-over v Singapuru. Řekli jsme si, že to je znamení a koupili let s šestidenní přestávkou.

Pár vět o Singapuru

Singapur je považovaný za jednu z nejkrásnějších, nejčístších, nejmodernějších, ale taky nejdražších zemí světa. To je určitě pravda, ale já razím heslo, že všude se dá žít relativně levně, když víte kam jít a kde ušetřit. Nějaké tipy, jak ušetřit najdete i v tomto článku.

Znakem Singapuru je Merlion, což je lví hlava s tělem ryby.

Kdo tam vyrážíte, nezapomeňte na to, že Singapur leží kousek od rovníku a má tak tropické klima. To znamená, hodně velký teplo, hodně velká vlhkost a sem tam nějaký ten deštík (v době monzunů – od listopadu do ledna – prší častěji). Deštník nebo pláštěnku tak nezapomeňte zabalit s sebou.

Singapur je taky vyhlášený pro svoji výbornou kuchyni a ve svých hawkers centers (místa, kde jsou stánky s jídlem a který nesmíte za žádnou cenu vynechat) najdete i několik takových, co nosí Michelinskou hvězdu a kde si tak můžete dát úžasný jídlo za pár babek!

SMRT. Nelekejte se! To je jedna z nejpropracovanějších dopravních služeb na světě vůbec. Je to singapurské MHD a vy tak můžete pohodově a levně cestovat po celém Singapuru. Jestli cestujete ve více lidech, je lepší využít na některá místa taxi nebo Grab, což je místní Uber.

Co se týká autosedaček (rodiče určitě zajímá). Když si je vyloženě nevyžádáte u objednávky taxi, počítejte, že autosedačku v autě nemají. Variantou je právě zmiňovaný Grab Family, který má sedačky pro děti od 1 roku do výšky 135cm. Tuto službu jsme nevyužili, ale obecně si ji hodně chválí.

A konečně k našemu itineráři

0.den 

Cesta z Austrálie, přílet do Singapuru

Naplánovali jsme si let z Brisbane přes den, abychom byli odpočatí na další dny v Singapuru. Cesta do Singapuru by vyšla na další článek. Nakonec jsme si museli let změnit a do SIngapuru jsme se dostali s šestihodinovým zpožděním. Vyřízený z celodenního cestování jsme se dostalina hotel po o půlnoci. To nám ten výlet pěkně začal!

1.den 

 • Merlion Park
 • Projížďka v bumboat
 • Gardens by the Bay – Levnější vstupenky do Flower Dome a Cloud Forest v Gardens by the Bay seženete v City Tourist Hub v obchodním centru Marina Square po předložení QR kódu, který vám přijde na email od Booking.com
 • Lau Pa Sat – hawker center 

Dopoledne (no spíš okolo oběda) jsme vyrazili do města (vám ostatním se stejným plánem doporučuju vyrazit opravdu brzy, abyste si všechny atrakce v klidu vychutnali). Nejdřív jsme si vyzvedli vstupenky do dvou atrakcí v Gardens by the Bayvstup se slevou byl $21.56 – a pak jsme pokračovali dál podél řeky k Merlion Parku.

Tam jsme si na doporučení různých cestovatelů vzali loďku (vodní mhd), neboli bumboat, a projeli se po Singapur river. Z loďky jsou vidět turisticky nejzajímavější čtvrti, i když opravdu jen letmo. Bezva pro ty, co nemají tolik času.

Upozorňuji že se na loďce nesmí pít ani jíst (dobré vědět předem a nakrmit děti :). Vystoupit můžete na několika různých zastávkách. Když bychom někdy jeli znovu, vystoupili bychom u Marina Bay Sands a šli rovnou do Gardens by the Bay. Ušetřilo by nám to spoustu kroků a byli bychom odpočatější 🙂 Takže tip třeba pro vás.

Na druhou stranu jsme se ale vydali na dobrý jídlo a to je vždycky super. Protože už jsme měli hlad, zašli jsme na oběd do hawkers centra Lau Pa Sat 1 km od Merlion Parku. Doporučuju si dát jedno z nejvyhlášenějších jídel “Chicken rice” nebo “Satay” (TIP:vyražte po 7 večer, kdy se uzavře ulice pro auta a všude jsou právě satay stánky – mimi jiné). Opravdu jsme si pochutnali a hlavně jsme dali za jedno jídlo zhruba $8-12. V nejdražší zemi světa to je bomba!

Poté jsme se pomalu přemístili do Gardens by the Bay (TIP: vemte si MHD nebo taxi, na mapě to vypadá kousek, ale v tom tropickém teple je i 1 km daleko). My park zdaleka neprošli celý, a to mě opravdu mrzí, protože opravdu stojí za to! Doporučuji si vyhradit na zahrady celý den, pokud chcete v klidu projít všechno a užít si tu pravou atmosféru.

Vidět tam můžete Cloud Forest s největším vnitřním vodopádem na světě.

Nebo Flower Dome

Připravte se na to, že je všude opravdu hodně lidí.

Je zde i část pro děti s brouzdališti, která ale v té době byla zavřená. Pro jistotu ale vemte plavky a ručník s sebou 🙂

Pro odvážlivce a ty, co se nebojí výšek je pak Supertree Grove a OCBC Skyway. My jsme bohužel nestihli. Tak snad příště.

Co stojí určitě za podívanou je světelná Garden Rhapsody Show právě v zahradách, která se koná každý den v 7:45 a 8:45 večer. Nejlepší pohled bude buď z výšky ze Supertree Grove nebo z Marina Sands hotelu. Ze země potom přímo pod těmito stromy. Show trvá cca 10 minut.

2. den – výlet po etnických čtvrtích

 • Arab street
 • Little India
 • Chinatown

Jestli je Singapur něčím zajímavý, tak je to právě i velkou kulturní různorodostí. Najdete tady hodně nábožensky odlišných míst.

My se rozhodli nejdřív vydat do Arabské ulice, kde je největší dominantou nádherná stavba – Sultánova mešita (Masjid Sultan) a kde se opravdu budete cítit, jako v arabském státě. Obchodníci na vás budou čekat na ulici a snažit se vás přesvědčit, že jejich obchod nebo restaurace je právě ta nej pro vás.

Poté jsme se přemístili do Malé Indie, opět do hawkers centra. Tentokrát jídlo nebylo úplně ideální, ale rozhodně tam musíte zajít! Za stánky s jídly je totiž tržnice, kde uvidíte, jak se zpracovávají místní potraviny a především ryby. Pro mě to byl hodně silný zážitek.

V Malé Indii najdete opět několik chrámu. Mezi nejznámější patří:

Sri Veeramakaliamman

Sri Srinivasa Perumal Temple

Malá Indie je ale za mě místo, kam bych se už vracet nemusela (jen ke zmíněným chrámům) a taky jedna z nejšpinavějších částí Singapuru (samozřejmě, že vztekací scénu s oblizovaním chodníků si Emmička vybrala právě tady. Ať žije imunita).

Metrem jsme přejeli do čínské čtvrti, kde právě probíhaly oslavy nového čínského roku. Roku prasete.

V Chinatown toho je opět hodně co vidět a znovu ty hawkers centra. Protože už bylo hodně hodin, nestilhli jsme tuhle čtvrť projít tak, jak bych si představovala. Doporučuju si na Chinatown vyhradit alespoň půl den. 

Nádherný budhistický chrám Buddha Tooth Relic Temple.

Sri Mariamman Temple

TIP: Pokud nemáte tolik času, vyškrtněte se seznamu “co vidět” Arab street a Little India a jeďte rovnou do Chinatown.  Tím nechci říct, že ostatní dvě části nestojí za to. Stojí! Ale co taky ne, že jo? 🙂

3. den

Singapurská zoo

Po dvou dnech chození po městě jsme se rozhodli, že zmírníme tempo a vyrazíme na celý den do Singapore ZOO, která je mnoha cestovateli prohlášena za jednu z nejkrásnějších na světě. A po prohlédnutí můžu s klidným svědomím říct, že je to tak. Je opravdu nádherná! Celá zoo je uprostřed zeleně, takže i to tropické vedro je tady víc snesitelný než ve městě. 

V zoo je spoustu atrakcí i pro děti, jako tohle skvělý brouzdaliště, odkud jsme Emmičku nemohli dostat. Takže plavky pro děti vemte určitě s sebou. 

Vidět můžete krmení slonů, žiraf a dalších zvířátek.

Jestli vám nevadí dát nějaký ten menší peníz za výborný jídlo, tak si určitě dejte oběd v místní restauraci. Stálo cca $15 a bylo to opravdu luxusní. Ještě teď mi tečou sliny, když si na to jídlo vzpomenu :). A i když to vevnitř vypadá malé, dá se projít ven, kde je místa hodně, tak se hned po příchodu dovnitř nelekněte, že si nemáte kam sednout.

Po zoo jezdí i vláček za $5. Zoo je velká, takže se nebojte využít i téhle služby. Navíc tak můžete vidět celou zoo daleko rychlejc. 

TIP: Vstupné do zoo je $35.70 po slevě opět z booking.com a dalo se zaplatit přes internet (nemusíte se teda nikam vláčet pro vstupenky). Tím se vyhnete frontám na pokladně a to vřele doporučuju!

TIP: Nejlépe se dostanete na místo taxikem, protože metro sem nejezdí a autobusem je to cesta dlouhá (pokud nebydlíte zrovna někde u zoo 🙂

TIP: U Singapore Zoo jsou další atrakce, které určitě stojí za vidění a dají se koupit jako různé balíčky. Doporučuji těm, co mají víc času. Jsou to River Safari, Night Safari a Jurong Bird Park

4. den

Orchard Road a Marina Bay Sands

Čtvrtý den jsme se rozhodli projít vyhlášenou ulici Orchard Road plnou obchodů, která je dlouhá přes 2 km. Jestli máte v plánu utratit v SIngapuru spoustu peněz, tuhle ulici, nesmíte vynechat. V opačném případě tady neztrácejte čas. Určitě stojí za vidění, ale Singapur nabízí daleko zajímavější místa – dle mého názoru, který jsem si udělala z tříhodinové procházky po ulici.

Oběd jsme si ale dali v jednom z obchodních center výborný.


Poté jsme jeli metrem k Marina Bay Sands, kde jsme se chtěli podívat na známou terasu s nádherným výhledem na Singapur. Tady máte dvě možnosti, pokud nejste v hotelu ubytovaní – Sands SkyPark Observation Deck nebo bar CÉ LA VI v 57. patře. Obě varianty mají svě klady i zápory a jsou obě přístupné dětem.

SkyPark 

Výhody

 1. dostanete se až na kraj budovy ze tří stran a máte tak krásný, ničím nerušený výhled

Nevýhody

 1. Nevidíte na proslulý singapurský bazén
 2. Zaplatíte 23 singapurských dolarů za osobu a v ceně je “pouze” vstup na terasu

Bar CÉ LA VI

Výhody

 1. Máte krásný výhled na Singapur
 2. Vidíte na proslulý bazén
 3. Za vstup SGD 22 si můžete objednat nějaký drink (pozor, v ceně nápoje na nápojovém lístku není zahrnuta daň 9%)

Nevýhody

 1. Nedostanete se až na okraj budovy a nevidíte tak vše, co nabízí výhled ze SkyParku

Záleží teď jen na vás, kam se rozhodnete jít. My nelitujeme návštěvy baru CÉ LA VI (vstup je možný i s kočárkem, který můžete nechat kousek od výtahu)

TIP: Pokud budete mít čas, doporučuji zůstat u Marina Bay Sands na laserovou show (Spectra – A Light & Water Show), která je každý den ve 20 a 21 hod v týdnu, v pátek a sobotu pak ještě v 22 hodin. Vstup je zdarma a nejlepší výhled by měl být buď z hotelu nebo Helix Bridge) 

5.den

Ostrov Sentosa

Poslední pátý den nás čekal před půlnocí odjezd na letiště. Proto jsme zvolili pohodový den (půlden) na pláži. A kam jinam jsme se měli vydat, než na vyhlášený ostrov Sentosa, který je plný atrakcí pro rodiny s dětmi. Celých pět dní byste tak mohli strávit jen na tomto ostrově. 

Na ostrov jsme jeli taxikem, který nás dovezl na autobusovou zastávku na Sentosu, odkud jezdí nejen autobusy, ale i monorail, který vás sveze okolo celého ostrova a to ZDARMA! Ostrov si tak můžete prohlédnout celý z okna vlaku, pokud nemáte dostatek času.

My se vydali na pláž, a to konkrétně Siloso Beach, kterou jsem našla jako vhodnou pro rodiny. Překvapilo nás, že tam bylo málo lidí (téměř nikdo).

Na pláži je baby-friendly restaurace, která kromě dětského koutku nabízí i jídlo pro děti (dokonce ne smažené, jak bývá zvykem).

Pak nás čekala cesta zpátky na hotel, kde jsme se sbalili a odjeli na letiště. Po pěti měsicích jsme odlétali do České republiky. Smutní, že to tak rychle uteklo, ale plný zážitků, které nám už nikdy nikdo nevezme.

Tipy na další místa, která stojí za to vidět:

 • Botanická zahrada
 • Ostrov Pulau Ubin – doporučuji všem, kdo chtějí vidět, jak Singapur vypdal ještě v 70. letech. Projet si ho můžete třeba na kolech.
 • Haji Lane – jedna z nejzajímavějších ulic Singapuru
 • Handerson Waves – nejvyšší most pro pěší v Singapuru s úžasným vzhledem připomínající vlny
 • Wet Wet Wild – vodní park
 • Universal Studios – zábavní park
 • Future World – výstava, kterou jsem tak hodně chtěla vidět, ale čas nám nedovolil. Obzvlášť, pokud máte víc času nebo je zrovna deštivý den, určitě se tam podívejte. Vypadá to úžasně!
 • Singapore Flyer – singapurské ruské kolo, ze kterého je prý úžasný výhled na Singapur, srovnatelný s výhledem z Marina Bay Sands
 • Clarke Quay – tip hlavně pro příznivce nočního života. Čtvrť plná barů 🙂
 • Singapore Cable Car – lanovka, kterou se dostanete na ostrov Sentosa

A další a další. Jestli máte tip, určitě ho hoďte pro ostatní do komentáře 🙂

Kde jsme byli ubytovaní: 

Hotel Orchid 81 – cena za noc a dvoulůžkový pokoj 1.100 Kč

Hotel doporučuju všem, kdo hledají opravdu levné ubytování v jinak drahém Singapuru a nehodlají trávit na hotelu žádný extra čas. Je to hodně low-cost řešení s hodně „mouchami“. Hotelové pokoje jsou EXTRÉMNĚ malé (my se tam teda narvali s dvěma velkými kufry i kočárkem, ale nedalo se moc hnout, úložný prostor žádný), co mi vadilo byl hluk z vedlejších pokojů (pokoje nejsou vůbec zvukově izolované), jsou zde pokoje i bez oken (my ho zrovna měli, ale nevadilo nám to na přespání), není možnost snídaně a hotel je dál od metra (cca 15 minut chůze). 

Hodně jsem zvažovala, zda tento hotel vůbec uvádět, ale říkala jsem si, že i přes všechny zápory jde prostě o hodně levné řešení, které by mohl někdo v Singapuru uvítat.

Na co si dát v Singapuru pozor?

Poslední bod, kterýmu bych se chtěla věnovat je to, na co by si všichni, co se do SIngapuru chystají, měli dát bacha.

 1. Hlavně na to, že na hodně místech se nesmí ani jist ani pít. Takže v metru, v Gardens by the Bay ve Flowers Dome a Cloudes Forest ani na loďce. Musím říct, že tohle omezení jsem nečekala zrovna v zemi, kde je takový tropický teplo, vaše díte má žízeň, vy mu to pití nemůžete dát, protože vás pořad někdo upozorňuje, že tohle je teda fakt zakázaný, a dost mi to vadilo. Chápu místa jako je muzeum, divadlo, apod. I když jsem o tom četla předem a věděla to, s malým dítětem mi to příjemný nebylo.
 2. A další věc, co nás nemile překvapila byla neochota a nevychovanost Singapurců. Zřejmě jsme byli zhýčkaní Austrálií, ale to, co jsme kolikrát zažili v Singapuru, bylo silně pod naše očekávání. Nikdo se na vás neusměje, taxikáři protivní (ve většině případů), nebylo vyjímkou, že ve frontě na na nás najížděli vozíkama nebo rodiče s kočárkama, aby se dostali někam dřív než vy.  Tohle bylo za nás největší zklamání.

I přesto ale hodnotím Singapur jako nádhernou zemi, kterou stojí za to navštívit a na kterou byste si měli vyčlenit alespoň tři týdny, abyste si ho v klidu prošli. I tak zdaleka neuvidíte vše.

Snad jsem Vás alespoň trochu navnadila na tuhle krásnou i když svéráznou zemi a někdy tam, ať už sami, nebo s rodinou, vyrazíte :).

2 odpovědi na “Pět dní v Singapuru s dětmi – náš itinerář”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..