Itálie 2+1, aneb naše první dovolená u moře ve třech

Sice už je to pár týdnů, co jsme se z dovolené vrátili, ale protože prostě nebylo moc času na sepsání  (mateřská a tak), tak se dostávám k tomuhle článku až teď.

DSC_0447

To, že jsme vyrazili v září do Itálie, už určitě víte z jednoho z mých předešlých článků. Proč jsme si vybrali zrovna Itálii a ne třeba Chorvatsko, to jsem psala taky.  Do žádných dálek jsem naši malou princeznu radši brát nechtěla. Ani ne tak kvůli ní, protože ona by to zvládla určitě. Ale nebyla jsem si jistá, že bychom to zvládli my – jako rodiče. Takže Itálie to u nás vyhrála na plné čáře.

Hotel jsme si rezervovali dva dny před odjezdem přes Booking.com. Jako letovisko jsme si na doporučení vybrali Lido di Jesolo a naše požadavky na hotel byly, aby byl kousek od pláže, se snídání, s výtahem, s parkovacím místem a nejlépe třílůžák. Chtěli jsme i bazén, ale to jsme netušili, že ho vůbec nevyužijeme (holt počasí je v září na severu Itálie nevyzpytatelný).  Protože jsme vybírali na poslední chvíli, tak už moc míst nebylo. Nakonec jsme ale tohle všechno našli v hotelu Astromare, kterému věnuji recenzi v jednom z dalších článků.

DSC_0532

Vyjeli jsme 12. září brzy ráno, aby Emmička většinu cesty prospala. To by se nám celkem povedlo, kdybychom neuvízli ve dvou zácpách. Jedna nás čekala ve Vídni, ta byla tak na 15 minut. Horší to bylo asi 70 km od cíle, kde jsme se zasekli na dálnici asi na dvě hodiny. Ještě že byla Emmička opravdu zlatá a na to, že jí v tu dobu bylo 6,5 měsíce, tak si vystačila s hračkami. Za celou dobu jsme zastavovali jen třikrát a Emmička cestu, která nakonec trvala 12 hodin, zvládla na jedničku s hvězdičkou.

Dorazili jsme do hotelu asi v 18 hodin a ubytovali se. Jakmile jsme se dostali na pokoj, srazili jsme všechny tři postele k sobě, abychom měli to maximální pohodlí. Emmička si „vybrala“ místo mezi mamkou a taťkou :-).

Kdybych měla popsat co nejstručněji náš pobyt, tak to byla jedna velká procházka! 🙂 Jak mi řekl Filip asi třetí den: „Kdybych věděl, že to bude pochoďák, tak jsem si vzal lepší boty!“ Protože Emmička spinká jenom v kočárku, tak nám holt nezbývalo nic jiného, než se procházet. Na tohle je přesně Lido di Jesolo jako dělané. Procházeli jsme se jak podél moře na pláži, tak na promenádě podél pláže i na hlavní ulici, která je dlouhá cca 3 km a je plná obchodů a restaurací. Takže jednou jsme šli po levé straně, po druhé zase po pravé. No prostě jsme tohle místo prošli křížem krážem a můžeme teď bez nadsázky říct, že Lido di Jesolo známe jako svý boty :-).

Co se týká počasí, tak už bylo chladněji (mezi 19 a 24°C) a jeden den dokonce i poprchávalo. První dva dny ale bylo opravdu krásně i na koupání! Emmička si dokonce smočila nožky v moři a Filip tam, jak jinak, skočil celý.

Vyzkoušet jsme samozřejmě museli i tamní italskou kuchyni – pizzu, kalamáry, chobotničky, mušle a jiné mořské příšerky, polentu, zmrzlinu, palačinky s nuttelou a banánem (ty byly nejvíc!)

Lido di Jesolo nabízí různé atrakce, které můžete navštívit, pokud nechcete být jenom u moře:

  1. The Wheel of Venice

Pokud nemáte závratě, tak se můžete po okolí podívat z hodně velké výšky, kam vás vyveze ruské kolo. Protože nevíme, jak by Emmička reagovala, tak jsme tuhle atrakci raději vynechali.

Cena je celkem vysoká: 10 Eur za dospělého, 8 Eur za dítě nad 150cm a 6 Eur za dítě menší.

DSC_0408

  1. Aqualandia Jesolo

Ani tuhle atrakci jsme nenavštívili, a to ani kdybychom chtěli. Atrakce byla totiž otevřená pouze do 10.září. Cena za denní vstupné je 32 Eur pro dospělé a 28 Eur pro děti menší 140cm.

  1. Aquarium, Tropicarium a Predators

Tři zábavní parky, které můžete navštívit za 20 Eur. Tyhle atrakce jsme navštívili a popravdě, už bychom tam asi nemuseli. Jakákoliv zoo v ČR je lepší a hezčí. Pokud Vám nebude líto peněz za ne úplně okouzlující zážitek, tak pro zpestření deštivého nebo chladného dne je tohle ideální.

  1. Benátky

Kdo by neznal Benátky? I když jsou od Jesola co by kamenem dohodil, tak jsme nakonec do Benátek nejeli, a to z toho důvodu, že nám v hotelu říkali, že s kočárkem je to tam někdy o něco složitější. Já navíc v Benátkách už byla, tak jsme se rozhodli pro jiné městečko poblíž – Caorle.

  1. Caorle

Malé přístavní městečko cca  40 minut severně od Lido di Jesolo. Na tohle místo jsme se vydali tak trochu naslepo, ale rozhodně jsme nelitovali. Jedná se o krásný historický přístav s úzkými uličkami a příjemnou procházkou podél kamenného pobřeží. Najdete tam i spoustu restaurací, kaváren i obchůdků.

I když jsem napsala, že je to malé městečko. To neznamená, že se v něm nemůžete ztratit. Nám se to totiž podařilo a pěkně jsme se prošli. Ale jak já říkám – aspoň jsme se podívali tam, kam bychom normálně určitě nezavítali. Doporučuju vyhradit si minimálně půl dne na pohodový výlet do Caorle.

Naše první dovolená byla úžasná, až mě bylo líto, když jsme jeli domů. Lido di Jesolo je super letovisko (i když trochu dražší), které bych doporučila všem, kteří nechtějí jet moc daleko, vidí se na písečné dlouhé pláži, večer si chtějí posedět v příjemné italské restauraci, anebo se jen tak projít po promenádě.

Opravdu to stálo za to a já už se nemůžu dočkat dalších dovolených a výletů strávených s mojí rodinkou!

Byly jste taky v Lido di Jesolu? Jaké máte zkušenosti vy?

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..