Kam na výlet na Pelhřimovsku

Minulý víkend jsme se vydali na Pelhřimovsko do Apartmánů Kocourek (o tomto ubytování víc tady). I když jsem si původně myslela, že tolik možností, kam vyrazit, nebude, mile mě to překvapilo. Když jsem si zjišťovala, jaké výlety budeme moct podniknout, nakonec jsme se museli rozhodovat, kam jet, co za to doopravdy stojí a co si necháme a jindy.

První den jsme se po příjezdu na místo a ubytování rozhodli, že se pojedeme podívat do Pelhřimova, který je cca 8 km od apartmánů. V Pelhřimově mě nadchlo náměstí, které je krásně malebné až pohádkové.

Chtěli jsme se podívat i do Muzea rekordů, to jsme ale bohužel časově nezvládli. Takže jsme se prošli po prázdném náměstíčku a zašli na večeři do restaurace Ponte di Pietra. Trošku nás zklamala obsluha, ale jídlo bylo vcelku dobré. Víc mi ale chutnala jejich domácí limonáda – alespoň říkají, že je domácí :)!

Druhý den nás trochu zaskočilo hodně teplé počasí, na které jsme nebyli úplně připraveni, takže jsme museli trochu improvizovat s výlety. Nakonec jsme se rozhodli vyrazit na zříceninu hradu Orlík, která je kousek od Humpolce (cca 15 – 20 minut autem od apartmánů Kocourek).

Zaparkovali jsme na parkovišti kousek pod zříceninou. Pěšky lesem jsme nahoru vyšlápli i s kočárkem. Cesta ke zřícenině od parkoviště nám trvala cca 5 minut. Zaplatili jsme 80 Kč za vstupné pro nás všechny (tato cena platí i pro dva dospělé a dvě děti!)a mohli jsme si zříceninu projít sami. Průvodce zde není. Prozíravě jsme si vzali s sebou i nosítko. Díky němu jsme prošli všechny místa, které tohle místo nabízí. A ten výhled! Ten byl opravdu nádherný. Bylo nám ale dost teplo, takže jsme se tady nezdrželi déle než bylo třeba. I tak to byl výlet na celé dopoledne. Určitě stál za to!Potom jsme měli naplánovanou cestu do Humpolce, kde jsme chtěli zajít na oběd do restaurace a hotelu Fabrika a projít se po městě. Plány nám opět narušilo počasí a taky rozkopané město. Restaurace je přímo u rozkopané silnice, která je uzavřená i pro chodce, takže byl pro nás docela oříšek dostat se k restauraci. Nakonec jsme to ale zvládli, do restaurace se dostali a dokonce se tam i najedli. A dobře! Cenově se jedná o dražší podnik. Jídlo ale nezklamalo! 

Čas nám přál k tomu, abychom poznali Humpolec o něco blíž než jen z restauračního pohledu. Co nám ale nepřálo, bylo počasí. Třicet stupňů 21. dubna jsme vážně nečekali a kvůli malé jsme už ve městě nedokázali být. Takže jsme se rozhodli, že z Humpolce odjedeme a pojedeme se ještě podívat na Želiv – národní kulturní památku a klášter. Je tady i restaurace, kde si můžete dát něco dobrého a je prý i vyhlášená. My tedy byly po obědě, takže jsme se tady jen prošli a odpočinuli si po jídle v krásné zahradě. 


Počasí bylo opravdu víc než horké, takže jsme se nakonec rozhodli, že už nebudeme dál brázdit krásy Česka a raději zajedeme koupit nějaké maso na gril a ogrilujeme si něco na zahradě apartmánů, kde jsme byli ubytovaní.

A protože jsme nestilhli navštívit ani zdaleka většinu toho, co tenhle kraj nabízí, určitě se sem zase brzy vrátíme! 

Místa, kam se můžete podívat jsou třeba Kamenice nad Lipou, Jihlava, vodní dům v Hulicích, pohádková říše Fabula,  lom v Horní Cerekvi, zajet můžete i do Telče nebo Jindřichova Hradce, anebo se podívat na další hrad Lipnice nad Sázavou. A to zdaleka není všechno, co v tomhle kraji stojí za to vidět!

Jinak ještě chci dodat, že všude jsme se dostali s kočárkem. Na zřícenině Orlík ale doporučuju mít u sebe i nosítko, abyste se mohli podívat opravdu všude.

Jaká místa jste na Pelhřimovsku navštívili vy? Líbí se vám tenhle kraj?

4 odpovědi na “Kam na výlet na Pelhřimovsku”

  1. Nesnáším Pelhřimov. Nesnáším celkově tohle okolí k vůli lidem… Tohle místo naši rodině nepřineslo nic dobrého a upřímně mi zničilo dětství. Ale na pohled je krásné, to nepopírám… Jen ti lidé mají otřesnou a velice závistivou a zlou povahu. Jsou prostě jiní…

    1. To mě mrzí, že máte takovou špatnou zkušenost 🙁 Snad mu někdy dáte druhou šanci. Alespoň co se poznávání krásných míst týká.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..