Jak si užít svatbu s miminkem

Ať se chystáte na svatbu někoho jiného, nebo už brzy přijde Váš svatební den, je dobré být na tento den obzvláště dobře připraven. A protože už jsme s Emmičkou dvě svatby letos zvládli, rozhodla jsem se sepsat pár tipů, které by Vám tento den mohly usnadnit. Vy si pak budete moct svatbu užít naplno!

21199760_2004615533115819_2382339811383225933_o

  1. Zajistěte si hlídání

To se týká především nevěsty a ženicha. Pokud si Vaši svatbu chcete opravdu užít, je dobré mít domluvené hlídání Vašeho drobečka.  Určitě se mezi hosty najde spousta adeptů, kteří Vám miminko ochotně pohlídají.

  1. Udělejte si zásoby mléka

Miminko potřebuje jíst každé dvě až čtyři hodinky. Jestli stále kojíte, bylo by lepší mít na tento den odstříkané zásoby mléka, abyste nemuseli každou chvíli odbíhat a kojit. Vy, kdo dáváte umělé mléko, určitě si udělejte větší zásoby, ať nedostatek mléka nemusíte řešit na svatební hostině. Nezapomeňte ani na sterilizátor a ohřívač lahví na cesty.

  1. Jídlo, které nešpiní

V případě, že už dáváte příkrmy, je dobré zvážit, co za jídlo děťátku vzít. Určitě je lepší něco do ručičky než tekutá strava. Ale také hodně zvažte ovoce nebo zeleninu jako třeba borůvky, mrkev, řepu a podobné věci, které budete těžko dostávat nejen z oblečení miminka, ale i z Vašeho.

  1. Vezměte si alespoň dvě až tři sady oblečení

Pokud už miminko přikrmujete, anebo se už jedná o větší dítě, rozhodně se nemusíte bát, že by jedno oblečení vydrželo celý den. I to nejmenší miminko si ale ublinkne, plínka neudrží, co by měla, a výměna oblečení bude žádoucí. Proto s náhradním oblečením nikdy neuděláte chybu, pokud se budete držet hesla „čím víc, tím líp“!

booties-2047596_1920

  1. Extra množství plenek s sebou

Jelikož miminka čůrají opravdu často, velká zásoba plínek je nasnadě. Nezapomeňte ani na vlhčené ubrousky a plenky látkové. Látkové plínky se budou určitě hodit po jídle nebo při utírání uslintaného obličeje Vašeho prcka J

  1. Kočárek

Ten si určitě vezměte s sebou! Miminko tak bude mít možnost lehnout si, protáhnout se, hrát si a také se i v klidu prospinkat.

  1. Hračky, hračky, hračky

Vaše děťátko asi zrovna nebude zajímat, až si novomanželé řeknou ANO, krájení dortu, novomanželský tanec, házení kyticí a podobné věci, které ale budou naopak zajímat zase Vás. Proto byste s sebou měli vždycky mít velkou zásobu jeho oblíbených hraček, které ho alespoň na nějaký čas zabaví a Vaše náruč si tak bude moct chvíli odpočinout J

  1. Přikrývka pro miminko

Nezapomeňte ani na to, že miminku může být chladněji, a proto se nějaká ta dečka vždycky hodí!

autumn-22012_1920

  1. Pohodlí pro maminku

Pokud nepatříte mezi maminky, které si nedokážou život bez podpatků představit, tak na svatbu zvolte raději pohodlnější obuv na nižším podpatku, popřípadě třeba baleríny nebo jiné botky bez podpatku. Pohodlí se netýká jen bot, ale také oblečení na sebe. Jestli kojíte, tak to, co si vezmete na sebe, zvažte dvojnásob, anebo mějte vždy po ruce někoho, kdo Vám z šatů pokaždé pomůže 🙂

shoes-1033637_1920.jpg

  1. Co doplňky?

Miminka do cca 2 měsíců asi nebudou zajímat Vaše řetízky, dlouhé náušnice nebo třpytivé náramky. Čím je ale miminko starší, tím víc budou takové věci poutat pozornost. V případě, že nechcete přijít o své oblíbené šperky, zvolte decentnější doplňky.

 

Až pojedete na svatbu nebo budete připravovat tu svoji, můžete se držet těchto bodů a nemusíte se bát, že byste tento velký den všichni nezvládli!

Byli jste už na nějaké svatbě s miminkem? Jak jste to zvládli Vy? Máte další rady pro ostatní maminky a tatínky? Napište mi Vaše zkušenosti J

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..