Hotel Astromare – skvělá volba pro rodiny s dětmi

V předešlém článku jsem se zmiňovala o tomto hotelu v Italské Jesolu, který jsme si rezervovali přes Booking.com. Teď bych vám o něm chtěla napsat pár vět o tom, proč by mohl nebo nemusel vyhovovat právě vám.

9

Hotel Astromare je tříhvězdičkový hotel téměř na konci hlavní třídy plné obchodů. Pro porovnání s ostatními hotely, které se nacházejí blíže centru, se tedy jedná o hotel na klidném místě, ale zároveň v dosahu všech obchůdků a restaurací.

Hotel nabízí dvoulůžkové a třílůžkové pokoje. Pokud byste se tam ale chystali teď, tak vás zklamu. Přes zimní sezónu je zavřený. Ubytování bude k dispozici opět v dubnu. My byli ubytovaní v třílůžkovém pokoji, který kromě tří postelí (což se tak nějak u třílůžkového pokoje čeká) nabízel televizi se satelitem,wifi, ledničku, fén, sprchový kout, mýdla, toaletní papír a ručník (což bych zase tak nějak očekávala u tříhvězdičkového hotelu). Vybavení není nijak nové, ale pokoj je čistý. Co se tedy týká vybavení pokoje, tak vás asi nic nepřekvapí.

V ceně ubytování je snídaně, která pro vás asi taky nebude žádným gurmánským zážitkem. Hlady ale neumřete.  Najdete tam typicky vajíčka (každý den míchaná – žádná obměna), tři druhy salámů a sýrů. Jogurty, müsli, čerstvé ovoce, pečivo jako chleba, bagety a několik druhů sladkého pečiva. K pití si pak můžete dát čaj, kafe, džusy a co bylo z celé snídaně asi nejlepší, byl čerstvý fresh z pomerančů. Toho bychom se tam mohli upít. Nevím, kde brali všechny ty pomeranče, když ta šťáva tam mizela ve všech neuvěřitelnou rychlostí.

Snídaně je taky nejspíš jediné místo, kde potkáte většinu hostů hotelu (restauraci hotel nemá). Každé ráno u snídaně jsme potkali spoustu dalších rodin s dětmi a taky jsme zjistili, že spíš než hotel Astromare, by se to mohlo přejmenovat na lazaret Astromare. Tolik chrchlajících lidí na jednom místě, to jsem dlouho neviděla. Úplně top byli ale asi dva páry, který si sedli co nejblíže k jídlu a prskali a kašlali a smrkali a pak se zvedli a šli si ještě něco přidat a zas chrchlali a prskali a kejchali nad jídlem.. Všechno samozřejmě bez toho, aby si dali aspoň ruku před pusu. No řeknu Vám, trochu (možná trochu víc) mě svrběla ruka!

V hotelu byla jedna podstatná věc pro nás a to byl výtah, do kterého jsme se vešli jak my, tak i kočárek. Jediné co nám trochu drásalo nervy, bylo, že se na ten výtah čekalo snad hodinu, než přijel. Ale do čtvrtého patra se nám kočárek opravdu nechtělo tahat. Takže jsme si radši počkali.

Hotel nabízí parkování na svém parkovišti, které je přes uličku naproti hotelu. To je tam trochu hůř značené, takže napoprvé jsme zaparkovali před hotelem a zeptali se, kde že to parkoviště je. Ale je to opravdu 10 metrů od hotelu.

Co jsme tedy nevyužili kvůli počasí, byl bazén a vlastně ani nevím, jestli bychom ho využili, kdyby to počasí lepší bylo. Bazén je totiž hned vedle parkoviště, hned u silnice, mezi domy, takže žádný příjemný poleženíčko u bazénu nebo parádní plavčo, by se tam asi nekonalo. To mi přijde jako dost velká nevýhoda (i když některé hotely bazén nemají vůbec a taky tam lidi jezdí, že jo?). Určitě stojí za to vyjet výtahem do posledního patra. Na střeše hotelu totiž najdete kromě výhledu na celé letovisko i vířivku.

Pokud nebudete chtít využít hotelový bazén, nebo vířivku a budete chtít jít na pláž, tak dobrou zprávou je, že tenhle hotel má na pláži svá lehátka se slunečníkem, které můžete zdarma využít. Když tam pojedete ale v termínu mimo sezónu, budete mít pláž téměř celou pro sebe a nějaká lehátka nebudete řešit, jako my. Pláž je od hotelu cca 3 minuty chůze. Takže kousíček. A pro internetové, fejsbukové, instagramové a podobné maniaky je další příjemností, že po celé několikakilometrové pláži je k dispozici WiFi zdarma!

Hotelový personál musím pochválit, protože všichni tam byli hrozně ochotní a milí!

Tak a kdybych měla hodnotit jako v Prostřenu od 1 do 10, tak bych tomuhle hotelu dala šťastné číslo 7! Přece jen tam bylo pár věcí, kterým k dokonalosti ještě krůček chyběl. Ovšem pro rodiny s dětmi je tento „baby-friendly“ hotel skvělou volbou a určitě nebudete litovat.

Foto: www.astromarejesolo.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..