Dva dny v Dubaji, aneb co byste měli vidět – náš itinerář

I když se to některým může zdát, že jsme v Dubaji strávili delší čas, tak bohužel. I když bychom si tam náš pobyt rádi prodloužili, byla to jen zastávka na cestě na druhý konec světa. A protože ani jeden z nás v Dubaji nikdy před tím nebyl, rozhodli jsme se pro několikadenní stop-over (Emirates nabízí tuhle službu zdarma, takže na letence nezaplatíte ani o korunu navíc. Proč toho nevyužít, že?).

Ve skutečnosti jsme měli k dobru ještě třetí den, ten jsme ale nabírali síly, odpočívali na hotelu a připravovali se na dlouhý let, který nás čekal. 

První dva dny jsme ale strávili aktivním poznáváním Dubaje. 

1.den

Burj Khalífa, fontány, Dubai Mall

Chcete vidět jedno z největších obchodních center, nejvyšší budovu světa a vyhlášené fontány?Tak pro vás mám jednu dobrou zprávu. Všecho najdete na jenom místě (sice rozlehlém, ale pořád jednom). A na tom jednom místě uvidíte spoustu věcí, které jste nikdy (pokud jste v Dubaji poprvé, jako jsme byli my) v životě neviděli. Věcí, u kterých si řeknete wau!

 • Burj Khalífa

Tohle je bez debaty jedno velký wau. Taky se jedná o nejvyšší budovu světa, tak se to od ní trochu očekává. Vstup doporučuji zamluvit dopředu online přes oficiální stránky.

Vstupenky se dají koupit za cenu od 135 AED (125. + 124. patro) nebo si k tomu připlatit a dostat se až do 148. patra. To je pak cena od 370 AED. 

A těch 23 pater je znát nejen pohledem dolů, ale i počtem návštěvníků. My si užili v klidu a pohodlí 148. patro. 125. a 124. patro jsme pak rychle prošli, nebo se spíš prostrkali mezi ostatními a jeli zase dolů.

!!! Tip pro rodiče s malými dětmi !!!

Nezapomeňte na dudlík, lahvičku s pitím, bonbón nebo něco do výtahu. Výtah vás vyveze nahoru a sveze dolů opravdu hodně rychle a dětem to nemusí dělat dobře. Naše Emmička to zvládla v klidu. Další dvě malé děti, co s námi ve výtahu jely, ale dost brečely.

 • Dubajské fontány

Kousek od Burj Khalífa nesmíte minout fontány. Show je od 18 do 23 hodin  každou půl hodinu a trvá přibližně 5 minut. Během dne je pak v 13 a 13:30 (pátky ve 13:30 a 14 hodin).Stojí za to vidět ji jak za bílého dne, tak za tmy osvětlenou. Co je horší je dav, který to všechno chce vidět s vámi. Stihli jsme to jak za světla, tak večer a věčer tam bylo o dost víc lidí. Takže děti je potřeba mít opravdu pod dohledem.

 • Dubai Mall

Ještě před pár lety to bylo největší obchodní centrum na světě. V Číně si ale řekli, že dokážou postavit ještě větší, a tak je na druhém místě, co se týká rozlohy. Nic to ale nemění na tom, že abysme ho prošli celé, tak by nám nestačily ani celé dva dny,  které jsme měli už tak plné.

Centrum jsme ale z větší části prošli. A co všechno tam můžete vidět? 

Kluziště. Je fakt zvláštní pocit vidět lidi v bruslích na kluzišti, zatímco vy tam stojíte v krátkym tričku a kraťasech a venku je 40 stupňů.

Vodopády

Přes 1200 obchodů

Obří aquarium a podvodní zoo, kavárna v deštném pralese, dětský park KidZania a SEGA Republic (my jsme minuli) a spoustu dalšího.

Co bylo až udivující, byla vůně a čistota, kterou obchoďák jen zářil, a to i přesto, jaký mnnožství lidí tudy za jeden den projde (v roce 2017 průměrně neuvěřitelných 220 tisíc návštěvníku denně!!!).

Obchody jsou nablýskané a vše je vyrovnané jak podle pravítka 🙂

2. den

Celodenní výlet do Atlantis, the Palm – aquapark a aquarium 

Hotel Atlantis, the Palm je dominantou uměle vybudovaného ostrova (Jumeirah) ve tvaru palmy. Hned po příjezdu k hotelu na nás dýchla známka luxusu, která z místa čiší. Hotel jsme jen prošli směrem ke vstupům do aquaparku a aquaria.

 • Aquaventure Waterpark

Vodní park nabízí spoustu zábavy, skluzavek, vodní řeku, kterou na kruhách proplujete velkou část parku, skluzavku a tobogán, kde se najednou ze tmy ocitnete v tunelu, obklopení žraloky, rejnoky a dalšími mořskými bytostmi. Nádhera!

Pokud pojedete s menšími dětmi a sami, tak se bohužel na většinu těhle atrakcí nedostanete (jsem si ale jistá, že to je vám úplně jasný :). Vy co místo navštívíte sami bez dětí, určitě využijete možnosti parku daleko víc.

My měli to štěstí, že nám Emmičku pohlídala babička mezitím, co spala a my mohli zkusit nějaký ten tobogán a řeku. Řeka byla skvělá. Je to krásná kombibnace rychlejších úseků s těmi klidnějšími, kde si můžete v kruhu relaxovat (to se rodičům dost hodí). A tobogány? Nezkusili jsme všechny, jak jsem psala, ale ty, co jsme sjeli (můžete jak sami, tak ve dvou), byli v absolutní tmě!!! Nečekala jsem to, a tak jsem si celou cestu zakřičela. Endorfiny se ale vyplavily. Takže za mě, i přes prvotní zděšení, paráda! 🙂

Rodiče jistě ocení, že je tu velká část parku věnovaná dětem, kde se bude zaručeně líbit všem. Jsou tu malé skluzavky, na kterých s těmi nejmenšími můžete jet taky, obrovské brouzdaliště s různými vodotrysky, a pro ty větší samozřejmě víc možností vyžití s  různými prolézačkami a vodními hrami.

Součástí parku je také rozlehlá pláž nebo zátoka delfínů, se kterými za poplatek můžete koupat. Zaplatit si můžete i zážitek v podobě krmení rejnoků, potápění se nejen se žralokama, nebo třeba zip line.

Praktické rady:

Dejte si pozor, kolik jídla berete s sebou. My měli opravdu základní věci pro Emmičku jako oběd, asi 3 kapsičky, banán a jedny sušenky. Ochranka nám to nechtěla povolit, že to je pro jedno dítě hodně! Usmlouvala jsem to. Ale nechtělo se mu nás s tím pustit. Jídlo se dá jinak koupit na několika místech v parku.

Ušetřit můžete tím, že si vezmete vlastní ručníky a nevyužijete šatnu, která se platí zvlᚡ.

Cena za vstup je 289 AED pro všechny nad 120 cm, do 120 cm 235 AED a děti do 2 let zdarma.

Pokud máte narozeniny, máte štěstí! V průběhu celého týdne máte vstup zadarmo :).

 • The Lost Chambers Aquarium

Jedno z nejhezčích akvárií, které jsem kdy viděla.

Malé děti zřejmě neocení propracovanost a různé detaily, které dělají místo ještě zajímavější. Plující ryby a přítmí mají ale uklidňující efekt a na malou chvíli i nám dopřála Emmička možnost si tohle místo trochu víc prohlédnout.

V aquariu je 10 bájných komnat s různými expozicemi, které vám přiblíží život několika tisíc organismů a poví příběh o bájném Atlantisu.

Tohle mýtické místo na vás nechá určitě velký dojem.

Cena za vstup je 115 AED pro dospělé, děti do 120 cm zdarma.

Pokud budete plánovat návštěvu obou míst, doporučuji koupit výhodnější kombinovanou vstupenku (345 AED až 420 AED pro dospělé a 295 AED až 330 AED pro děti) 

Kolik času potřebujete?

Délka návštěv jednotlivých míst je hodně individuální. V aquaparku můžete strávit klidně celý den a v aquariu půl dne. Náš strávený čas v aquaparku byl 5 hodin a 1,5 hodiny v aquariu.

Jak se sem dostat?

Pokud nejste ubytovaní přímo v tomhle hotelu (pak byste teda měli mimo jiné vstup na tyto atrakce zdarmaú, je nejlepší možností, jak se sem dostat taxi, nebo monorail, který jezdí okolo celého palmového ostrova.

 • Mall of the Emirates

Při zpáteční cestě z ostrova jsme stihli zastávku v jednom z největších obchodních center v Dubaji – Mall of the Emirates, ve kterém najdete mimo jiné vyhlášenou a známou sjezdovku (ano čtete správně).

 

Kam se dostanete s kočárkem?

Kočárkem můžete do aquaparku, aquaria, obchodních center (to je jasná věc), k fontánám. Do Burj Khalífa si vemte nosítko. Kočárek budete muset nechat v úschovně.

Jak jsme se po Dubaji pohybovali?

My jsme pokaždé využili taxi. Hlavně proto, že náš čas byl omezený. Abychom se dostali z hotelu na místo nám většinou trvalo 30 minut a platili jsme od 40 do 60 AED v závislosti na dopravě.

Dubajské taxiky a autosedačka?

Tohle jsem studovala hodně před tím, než jsme se tam vydali. Chtěla jsem mít jistotu, že budeme moct sehnat taxi s autosedačkou. Všechen čas, který jsem tomu věnovala a přesvědčovala se, že když mají povinnost autosedačky, když převáží malé dítě, tak nějaký takový taxík vždycky seženeme, nebylo to tak. Taxikáři to absolutně neřeší a i když přijel taxík s autosedačkou v kufru a já ho poprosila o připoutání Emmičky právě do autosedačky, koukal na mě, jako bych spadla z višně a že něco tak složitýho, jako je vyndat autosedačku z kufru a připoutat ji k sedačce, rozhodně dělat nebude. Rezignovala jsem a Emmička jezdila (krom cesty z letiště, kdy autosedačku taxik měl) připoutaná na mém klině. Bezpečnost nebezpečnost. Takže na to si dejte pozor a buď si vemte svoji, anebo se s tímhle faktem musíte smířit.

 

Máte ještě nějaký den na prozkoumání Dubaje? Nebo jste tak rychlí, máte větší nebo klidnější děti, že zvládnete ještě něco dalšího? 

Tak potom byste neměli vynechat něco z následujících tipů:

 • Dubai Miracle Gardens (otevírají se pouze v hlavní sezóně, proto pro jistotu zkontrolujte na oficiálních stránkách, jestli jsou otevřené)
 • Dubai Marina
 • Dubai Creek a Dubai Water Canal – projížďka po dubajském kanále 
 • Bastakia – pro ty, co chtějí okusit atmosféru staré Dubaje
 • Jumeirah Mosque – jde o jedinou mešitu v Dubaji, která je kromě pátku, přístupná i těm (včetně žen a dětí), kteří nevyznávají islám.
 • Návštěva pouště

A spoustu, spoustu dalšího.

Je něco, co byste doporučili ostatním a já to tu nezmínila? Podělte se s ostatními sem do komentářů 🙂

 

Všechny fotky tady:

« z 6 »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..