Co vidět a dělat v Tyrolsku – oblast Kaiserwinkl

Když se řekne Tyrolsko. Co si představíte? Já si vždycky představila nádherné hory, scenérie a pasoucí se krávy. A nebyla jsem od pravdy vůbec daleko. Jen to ve skutečnosti bylo o dost krásnější než na fotkách a videích na internetu a v časopisech. Oblast tyrolského Kaiserwinkl je v zimě oblíbenou destinací lyžařů. Vyhlášené sjezdovky najdete v Hochkössen a Zahmer Kaiser & Amberglift.

Na druhou stranu, oblast nabízí nepřeberné množství nádherných míst a aktivit i mimo zimní sezónu.

Region Kaiserwinkl je se s svou dechberoucí přírodou, prolínající se s typickou alpskou lidovou architekturou, opravdu jedinečný.

Milovníci přírody si tady přijdou na své. Desítky průzračně čistých jezer obklopené horami, nepřeberné množství turistických a cyklistických stezek a spoustu možností (nejen) adrenalinových sportů. Léto tady patří paraglidistům, horské turistice, raftingu i cyklistům. A komu by nestačila příroda a dětská hřiště téměř všude, najdou se tady nekonečný možnosti, jak trávit volný čas s dětmi.

A co tedy v tyrolské oblasti Kaiserwinkl (nejen s dětmi) určitě nevynechat?

Když je hezky:

Walchsee – bobová dráha, projížďky na šlapadlech

Malé městečko na břehu stejnojmenného jezera není sice tak přeplněné turisty, za to ale nabízí nepřeberné možnosti různých aktivit. Od poklidné procházky po architektonicky zajímavém centru města přes koupání v jezeře, blbnutí v jezerním aquaparku, projížďku po jezeře na šlapadlech až po třeba bobovou dráhu.

Bobová dráha ve Walchsee jsou dokonce dvě paralelní dráhy, které se klikatí krásnou přírodou. Projedete 70 m dlouhý most, podjezd i deset převýšených zatáček. Jízda tak může být skvělým zážitkem pro celou rodinu.

Informace o bobové dráze získáte tady.

Lanovka v Kössen/Hochkössen

Vydejte se vzhůru k oblakůmZ lyžařského střediska Hochkössen se nechte vyvézt kabinovou lanovkou na vrchol hory Unterberghorn (1800 m n.m.). Na vrcholku hory je v létě oblíbené místo paraglidistů, kterých tam při naší návštěvě bylo možná i víc než „běžných“ turistů. Na vrchol se dá samozřejmě i vyjít pěšky nebo se je možné svézt lanovkou jen nahoru a potom sejít pěšky po svých.

Lanovka vede přímo k restauraci, takže je možné si na místě dopřát třeba oběd nebo večeři s nádherným výhledem na jezero Walchsee a celou oblast Kaiserwinkl. U restaurace je taky dětské hřiště, takže děti mají o zábavu postaráno.


Kössen

Ve městě Kössen, což je hlavní architektonicky zajímavé město tyrolské oblasti Kaiserwinkl, najdete spoustu krásných restaurací a kaváren s příjemnou atmosférou. Navíc v létě se zde konají pravidelně každý týden trhy a kde je možné si mimo jiné zakoupit místní speciality. Jsou zde zábavné i tvořivé koutky pro děti a dětské hřiště.

Obrovská síť turistických a cyklistických stezek

Oblast v okolí města Kössen je doslova protkaná různými stezkami vhodných jak na horskou turistiku, tak na projížďky na kole. Proto je tahle oblast vhodná pro rodinné výlety a aktivní dovolené.

Ze sedla kola pak můžete pozorovat úchvatné přírodní scenérie.

Třeba jako tahle:

Procházku s lamami v krásné alpské přírodě

Farma Jodlerhof nabízí skvělou možnost, jak poznat lamy zblízka. Nejdřív vás paní majitelka zavede do stájí a vysvětlí, jak lamy žijí a jak se chovají. Dozvíte se tak spoustu zajímavých informací. Věděli jste třeba, že se řadí lamy mezi velbloudy a že neplivou po lidech, ale jen samy po sobě, když jsou na sebe rozčílený, nebo když si dělají pořádek ve stádě?

Procházka s těmahle zvířátkama a ještě v tak úchvatný krajině Tyrolska je nezapomenutelným zážitkem a všem (nejen rodinám s dětmi) tenhle zážitek doporučuju.

Víc informací (pouze v němčině) konkrétně k téhle farmě získáte tady: https://www.jodlerhof-tirol.at.

Pevnost Kufstein

Městečko, kterému se ne nadarmo přezdívá„Perla Tyrolska“. Město se pyšní nádhernou, mohutnou pevností, malebným náměstím, úzkými uličkami plných kaváren, vináren a obchůdků a spoustou dalších historických památek.

A další místa, která my jsme bohužel z časových důvodů nestíhali:

Rettenschöss

Nejmenší, ale nejútulnější místo Kaiserwinklu. Městečko Rettenschöss je jen 5 minut od Walchsee. Možnosti pěší turistiky po okolních horách se jsou nekonečné. Oblíbenými destinacemi v okolí jsou Wandberg, Geigelstein a Spitzstein nebo – o kousek dál – Zahme Kaiser a Wilder Kaiser.

Raritätenzoo Ebbs

Jestli chcete zažít trochu exotiky uprostřed Tyrolska, vyražte do vyhlášené zoologické zahrady v městě Ebbs. Víc informací najdete v češtině na jejich oficiálních stránkách: https://www.raritaetenzoo.at.

Triassic Park – svět dinosaurů

Půl hodiny cesty autem od města Kössen se můžete vrátit několik set miliónů let zpátky v čase a navštívit do nádherného světa dinosaurů. V rámci parku je také další lanová dráha.

Víc info: https://www.triassicpark.at

Zážitkový park Familienland

Jestli toužíte po zábavních parcích, tak tohle je jednoznačně volba pro vás. Cca půl hodiny od města Kössen se totiž nachází rodinný zážitkový park, ve kterém se svou rozlohou víc jak 20 000 m2 a přes 50 atrakcí nehrozí, že se tady bude kdokoliv nudit.

Víc informací najdete tady: https://www.freizeitpark.tirol

Když prší:

Spoustu míst a aktivit, které jsem zmiňovala dříve, je samozřejmě možné navštívit a podniknout za deště. Protože jak jistě víte, není špatného počasí, ale špatného oblečení ;). I přesto je tady pár tipů, co dělat, když počasí úplně nepřeje.

Úplně první radím, najít si ubytování, které nabízí nepřeberné množství aktivit uvnitř. Jako např. hotel Seehof, ve kterém jsem byli ubytovaní my a ve kterém by bylo co dělat i po týdnu.

V ostatních případech se podívejte na tyto tipy:

Kitzbühel

Městečko v samém srdci Alp. To je Kitzbühel. I když bude pršet, tohle město si zamilujete. Je totiž nejen historické, ale nabízí totiž nepřeberné množství kaváren, restaurací s vyhlášenou místní kuchyní, barů, butiků, kin i kasino. Nudit se tady tak rozhodně nebudete.

Tirolland

Pouhou hodinku cesty od regionu Kaiserwinkl se můžete zajet podívat na místo, kde je všechno doslova vzhůru nohama. Do Tirollandu. Navštívit tady můžete jak dům, ve kterém je všechno naruby nebo třeba svět dinosaurů. Návštěvy tohohle místa litovat určitě nebudete.

Víc info na oficiálních stránkách: https://tirolland.com

Zdroj: Oficiální stránka Tirolland

Happyhopp

Potřebujete unavit děti? Vyražte do obřího dětského centra plného zábavy a dobrodružství hodinku jízdy autem od města Kössen. Vyzkoušejte s dětmi obří klouzačku, zahrejte si fotbal, střílejte po sobě ze střeleckých děl (měkkými míčky), vyzkoušejte motokáry nebo vylezte po horolezecké stěně. Unavené děti i rodiče jsou po několika hodinách zábavy v parku jistotou. 🙂

Víc se dozvíte zde: http://www.happyhopp.at

Svět křišťálů Swarovski

Něco málo přes hodinku cesty najdete muzeum, ve kterém se všechno třpytí nádhernými křišťály Swarovski. Muzeum je jak venkovní, tak vnitřní a nachází se v něm 17 komnat divů. V tomhle světě fantazie můžete alespoň na chvíli uvěřit, že zázraky se dějí.

A jestli si myslíte, že je tohle místo jenom pro dospěláky, tak vás můžu ujistit, že tady mysleli i na ty nejmenší. A tak se venku můžou děti těšit z dětského hřiště, bludiště i unikátního kolotoče. Vevnitř je pak čeká velká zábava v podobě čtyřpatrově věže, která nabízí nejrůznější aktivity od houpání, šplhání, klouzání až po vyzkoušení vlastní logiky nebo paměti.

Další informace zjistíte tady: https://kristallwelten.swarovski.com

Zdroj: Pixabay.com

A co vy a Tyrolsko? Byli jste už? Slyšeli jste už konkrétně o tyrolském regionu Kaiserwinkl? Víc o téhle oblasti se můžete dočíst (v němčině i angličtině) také na oficiálních stránkách https://www.kaiserwinkl.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..