Rodinný Borovanský mlýn – na samotě u lesa a rybníků


Plánujete s dětmi dovolenou nebo si chcete udělat výlet s přespáním v jižních Čechách? Určitě zavítejte do Borovanského mlýna nedaleko Borovan a kousek Trocnova – Žižkova rodiště.

Tohle ubytování nabízí tolik možností, že vlastně ani nevím, kde začít :). 

Penzion, jehož historie sahá až do 18. století, se nachází na samotě obklopený loukami a lesy s obrovským vyžitím pro děti, jak malé, tak velké. Jeho strategické místo z něj dělá skvělý výchozí bod na cestování po koutech jižních Čech. Můžete se procházkou projít do 2 km vzdálených Borovan, nebo navštívit rybníky obklopenou Třeboň (16 km), jihočeskou metropoli České Budějovice (16 km), nebo v UNESCU zapsaný Český Krumlov.

Ubytovat se můžete ve 2-4 lůžkových, stylově vymalovaných, pokojích. I když jsme si rezervovali dvoulůžkový pokoj s balkónem a krásným výhledem na rybník, nakonec jsme požádali o změnu pokoje, protože manželská postel byly dvě postele vedle sebe, což nám nevyhovovalo, protože jsme nevěděli, jestli Emmička zvládne cestovní postýlku (rostoucí zuby a jiné prostředí) a nebude muset ležet s námi. Příjemným personálem nám bylo vyhověno a nakonec jsme dostali čtyřlůžkový apartmán s dvěma pokoji.

Vybavení pokojů

Pokoje jsou útulné, čisté a pro děti krásně vymalované. Vybavení je standardní, a pro přespání dostačující (dřevěný nábytek). Co nás ale zklamalo byly postele, které jsou v opravdu špatném stavu a stály by za výměnu. Překvapily mě i zásuvky, které byly VŠECHNY vysoko nad zemí. Trochu problém (ne neřešitelný) třeba pro rychlovarnou konvici.

Vybavení penzionu

Penzion nabízí restauraci, která je na můj vkus poměrně tmavá, ale v konečném důsledku působí útulně. K ní náleží i letní teráska, kterou jsme využili i my, protože nám vyšlo perfektní počasí. Podle informací by měl být hostům k dipozici i vinný sklípek a wellness, které bylo v době našeho pobytu uzavřené. Což nás trochu mrzelo vzhledem k faktu, že v ceně pobytu byla hodina wellness. Kouzelné místo pak čeká pro děti pod střechou. Najdete tam totiž pohádkovou půdu. My se tam s Emmičkou podivali, ale protože jí úplně pohádky ještě nic neříkají. Koukala na všechno jak puk. . Ale prohlidli jsme si to a šli pryč. Větší děti z toho ale určitě budou nadšený (možná i rodiče). Určitě by to ale chtělo zapřemýšlet o vstupu na půdu (schody nevypadaly pro malé děti úplně nejbezpečněji).

Stravování

Polopenze byla naše forma stravování. K snídani byly klasické švédské stoly, kde jsme měli na výběr z různých uzenin, vajíček, sýrů, pečiva (bílého i celozrnného), sladkých dobrot, cereálií a jogurtů, čaje, kávy nebo džusů. K večeři byla vždy polévka a na výběr ze dvou jídel. Porce byly tedy extrémní a myslím, že by mohly být klidně poloviční. Večeře by byla dobrá, jen pan kuchař/kuchařka asi miluje sůl, protože něco tak přesoleného jsme dlouho nejedli (a že solíme). Bohužel to bylo oba dva dny. To trochu ten dojem z večeře kazil. Ale tak zase jsme měli o to větší chuť k pivu (jestli to nebyl vlastně záměr podniku :D)

Venkovní vyžití pro rodiče i děti

Hned vedle penzionu se nachází rybník (občas se to tak u mlýna stává :), kde si v létě můžete půjčit šlapadla nebo třeba zarybařit. Co děti určitě ocení v teplých dnech kromě dětského hřiště (jehož vybavení je trochu starší) je bazén. Určitě nesmíte vynechat návštěvu mini farmy, která je součástí penzionu. Vidět tam můžete třeba kozy, krávy, králíky, slepice, ale třeba i páva nebo krásného velkého papouška.

V blízkém okolí prochází také  turistické trasy nebo cyklotrasy. Na procházky nebo jízdy na kole ideální!

Penzion Borovanský mlýn doporučuji všem rodinám s dětmi, protože se nachází na opravdu skvělém místě v jižních Čechách a nabízí nepřeberné množství zábavy pro všechny věkové kategorie. Vstřícnost a milost personálu jen podtrhuje to kouzlo, které v sobě tohle místo má.

Takže pokud ještě nemáte vybranou dovolenou, určitě zkontrolujte termíny a vydejte se do jižních Čech!

Vaše Verča

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..