Aplikace na cesty pro nejmenší

Když cestujeme delší trasy, at už autem nebo letadlem, hledám vhodné aplikace do tabletu, které by se nám mohli hodit v případě, že už Emmičku přestanou bavit knížky, samolepky, magnetická tabulka, zpívání, básničky apod. 

Hledání vhodné aplikace pro takhle malé děti zabere celkem dost času. A i když každé dítě baví něco jiného, chtěla bych vám ukázat aplikace, které momentálně nejvíc baví Emmičku a které se hodí pro děti do cca 5 let.

Pozn. Všechny aplikace najdete jak ve verzi pro Android, tak iOS (pokud není uvedeno jinak).

Úklid domu

Aplikace, ve které děti pomáhají medvídkovi uklidit jeho dům, ve kterém má velký nepořádek a učí se tak, kam která věc správně patří. Emmičce se líbí, že pokaždé, když splní jednotlivý úkol, medvídek si s ní „plácne“. Moc povedená hra, u které Emmička vydrží opravdu dlouho.

Fun for Toddlers

Aplikace, která učí děti skládat různé obrázky a rozvíjet je v poznavani tvaru. V aplikaci je několik her v bezplatné verzi, za plnou verzi se platí cca 79,-.

Batoleci hry 

Krásná aplikace, která učí děti poznávat barvy a různé souvislosti. Od stejného vývojáře je víc podobných aplikaci. Třeba i krásné omalovánky. Plna verze se vždy platí. Nám stačí ta bezplatná. Zatím. 🙂

Vláček

Aplikace vhodná opravdu pro ty úplně nejmenší. Emmička ji zná od svých 15 měsíců. Doteď si s ní občas hraje, ale už u ní nevydrží tak dlouho. Při dotyku na věci a zvířátka děti pozorují, jak se změní/vydávají zvuk apod. Mašinka a první vagon jsou zdarma. Zbytek je nutné koupit za 79,-

Tobík uklízí (pouze iOS)

Aplikace, která je celá v češtině. Principem hry je uklidit rozházené předměty na podlaze a dát je na správné místo.

Pohádky

Skvělá aplikace od Seznam.cz, kde je možné stáhnout spoustu pohádek a dětem je pak bez potřeby připojení k internetu pouštět.

Aplikace od České televize 

  • Kouzelný vláček – moc hezká aplikace, kde děti pomáhají sirotkům z kouzelné školky uklízet nepořádek
  • Zvěřinec – aplikace, kde se děti stanou zvěrolékařem a ošetřují nemocná a zraněná zvířátka.

Zubař

Aplikace, která mi pomáhá, když si Emmička nechce čistit zuby :). Jakmile řeknu, že jí pak budou muset trhat zuby, jako těm zvířátkům v této aplikaci, hned si je jde dobrovolně vyčistit. Navíc jí baví tuhle hru hrát a být tak na chvíli „opravdovou“ zubařkou.

Děti ve věku do 5 let, nevydrží u jedné hry moc dlouho, proto je relativně často obměňujeme. Brzy tak napíšu další článek, které aplikace jsou u nás momentálně aktuální 🙂

A jaké hry a aplikace vedou u vašich dětí?

Jedna odpověď na “Aplikace na cesty pro nejmenší”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..